Фінансові правопорушення (ID:1171376)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ. 1 ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ФІНАНСОВІ ПРАВОПОРУШЕННЯ 5
1.1. Поняття фінансового правопорушення 5
1.2.Юридичний склад фінансового правопорушення 8
1.3. Види відповідальності за фінансові правопорушення 17
РОЗДІЛ 2. ПОРІВНЯННЯ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ФІНАНСОВІ ПРАВОПОРУШЕННЯ З ІНШИМИ КРАЇНАМИ 26
ВИСНОВОК 29
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 32
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Важливою складовою демократичної, соціальної та правової держави є її ефективна правова система. У сфері державних фінансів правотворча діяльність має базуватися на конституційних засадах верховенства права, соціальної спрямованості ринкових відносин, ефективного правового регулювання, оскільки сфера державних фінансів є тією основою, на якій всі складові економічної безпеки керують державними фінансами. будуються.
Юридична відповідальність суб'єктів фінансово-правових відносин пов'язана із застосуванням заходів державного примусу та покарання за порушення заборони, встановленої у фінансовому законодавстві. Існує кілька традиційних видів юридичної відповідальності: кримінальна, адміністративна, цивільно-правова та дисциплінарна. При цьому в юридичній літературі фінансово-правова відповідальність розглядається як самостійний вид відповідальності. Фінансово-правова відповідальність визначається як обов’язок особи, яка вчинила фінансове правопорушення, зазнати майнових стягнень шляхом застосування органами фінансового контролю фінансових санкцій у порядку, встановленому фінансовим законодавством.
На сучасному етапі досить важливо констатувати, що фінансова відповідальність є дуже важливою в суспільстві, оскільки певний перелік правопорушень у фінансовій сфері має містити чітко регламентовані санкції за те чи інше правопорушення у фінансовому законодавстві. В умовах інтенсивного розвитку системи фінансового права та законодавства, що встановлює підстави відповідальності, санкції за порушення норм та визначає процесуальний порядок застосування цих норм, особливий інтерес становлять проблеми відповідальності за фінансові порушення. При цьому як в теоретичному, так і в практичному плані особливого значення набуває вирішення питання фінансової відповідальності з урахуванням системи фінансово-правової галузі, співвідношення інститутів відповідальності на рівні окремих її структурних елементів.
Актуальність полягає у ретельному дослідженні питання відповідальності за фінансові правопорушення, що супроводжується актуальністю проблеми порушення сучасного фінансового законодавства.
Метою даної курсової роботи є комплексне теоретичне і практичне вивчення сутності видів відповідальності за фінансові правопорушення.
Виходячи з мети курсової роботи, поставлені наступні завдання дослідження:
• визначити поняття та види фінансового правопорушення;
• розкрити юридичний склад фінансового правопорушення;
• проаналізувати види відповідальності за фінансові правопорушення;
• порівняти юридичну відповідальність за финансові правопорушення у зарубіжних країнах.
Об’єктом дослідження суспільні відносини, які виникають з фінансових правопорушень.
Предметом дослідження юридична відповідальність за фінансові правопорушення.
Методи дослідження. Методологічну основу курсової роботи складає загальнонаукові і спеціальні методи пізнання соціально-правових явищ. До використаних загальнонаукових методів належать – аналіз, синтез, системний аналіз, абстрагування і конкретизація.
Структура роботи складається з вступу, двох розділів, підрозділів, висновків та списку використаних джерел.
Інші роботи з даної категорії: