Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. «Дитинство» та «материнство» – це два соціальні феномени, які надзвичайно тісно взаємопов’язані між собою та є вкрай чутливими до політичних, соціальних та економічних змін у суспільстві. Ставлення до материнства та дитинства у кожній країні вважається найкращим індикаторам благополуччя та соціальної зрілості. Отже, явище одинокого материнства та соціальна підтримка одиноких матерів із дітьми, на нашу думку, є актуальною проблемою і водночас головною характеристикою, що визначає стан сучасного суспільства. Саме проблеми в одиноких матерів можуть призвести не тільки до зниження стабільності матеріального і життєвого становища, а й до самотності, озлобленості, порушення загальноприйнятих норм поведінки (алкоголізм, наркоманія, проституція), погіршення самопочуття, настрою, тонусу, появи почуття непотрібності, занедбаності, відчуженості, зниження активності і працездатності.
В ХХІ столітті все ширшого вивчення і розвитку зазнало питання соціального забезпечення населення, як на міжнародній арені, так і в Україні. Соціальне забезпечення включає в себе низку суспільно- економічних заходів, спрямованих на матеріальне забезпечення населення від соціальних ризиків: соціальне страхування, пільги, виплати, послуги і допомоги. Сама система державної соціальної підтримки сімей з дітьми в Україні включає в себе такий вид допомоги як —допомога на дітей одиноким матерям.
Сфера забезпечення права на державну допомогу на дітей одиноким матерям і поняття неповної сім’ї вивчалася такими вченими і дослідниками, як Болотіна Н. Б., Бориченко К. В., Рудик В. В., Нагайло С. Й. та іншими. Попри це, зазначене питання залишається до кінця не розкритим і потребує додаткового вивчення, і так як сфера державної допомоги на дітей одиноким матерям є дуже важливою і повноцінно не врегульованою, потрібно і далі розвивати дослідження в зазначеному напрямку, в чому і полягає актуальність зазначеної теми.
Метою курсовою роботи є дослідження системи державного забезпечення соціальної політики захисту материнства і дитинства в Україні в сфері державних соціальних виплат на дітей одиноким матерям.
Виходячи з мети курсової роботи, поставлені наступні завдання дослідження:
– дослідити правові аспекти соціального захисту сімей з дітьми;
– розкрити законодавчі гарантії фінансової підтримки охорони материнства і дитинства в Україні;
– проналалізувати міжнародний досвід соціального захисту сім’ї;
– визначити поняття, види та форми соціальних виплат на дітей одиноким матерям;
– проаналізувати порядок призначення соціальних виплат на дітей одиноким матерям.
Об’єктом дослідження иступають суспільні відносини щодо призначення, обчислення розміру та виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.
Предметом дослідження є правове регулювання державної допомоги на дітей одиноким матерям.
Методи дослідження. Аналіз, узагальнення, систематизація, спостереження, порівняння.
Базою дослідження слугує вітчизняна чинна нормативно-правова база, наукові праці вітчизняних та фахівців у сфері дослідження питання щoдo правового регулювання державної допомоги на дітей одиноким матерям.
Структура роботи складається з вступу, двох розділів, підрозділів, висновків та списку використаних джерел.