Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Договір міжнародної купівлі-продажу є найбільш поширеною юридичною формою зовнішньоекономічної угоди. Його розробка, укладення та виконання вимагають спеціальних знань і навичок, обліку специфічних особливостей зовнішнього ринку, які істотно відрізняються від внутрішньодержавного. За своїм характером ця угода, як і всі зовнішньоторговельні операції, пов’язана з правом більш ніж однієї країни, внаслідок чого природним чином ускладнюється нормативно-правова база, котра забезпечує її функціонування.
Необхідно відзначити, що спеціального законодавчого акту, що регулює питання про обов’язкові умови зовнішньоторговельного договору купівлі- продажу, незважаючи на велику потребу в документі такого роду, в українському законодавстві досі немає. Слід зазначити, що Цивільний кодекс України містить перелік окремих умов договору купівлі-продажу, котрий не можна вважати достатнім, оскільки зовнішньоторговельний контракт – до- кумент особливий, специфічний і тому вимагає окремого (спеціального) законодавчого регулювання. Дана угода, з одного боку, визначає відносини між продавцем і покупцем товару, а з іншого, – служить правовою передумовою виникнення правовідносин.
Враховуючи, що договір міжнародної купівлі-продажу зберігає пріоритетну роль у регулюванні відносин в межах світової економіки, ретельне формулювання договірних умов є одним із найбільш дієвих засобів уникнути проблем, які виникають при укладенні та ратифікації угоди, особливо, беручи до уваги їх багатоаспектність (валютно-фінансові, юридичні, транспортні аспекти тощо).
Незважаючи на глибоке опрацювання проблем, пов’язаних із укладанням договорів міжнародної купівлі-продажу товарів, маловивченими залишаються такі важливіші аспекти, як розуміння та правильне тлумачення нормативного матеріалу, що регулює порядок укладення та виконання міжнародного договору купівлі-продажу та систематизації ключових проблем із метою вироблення рекомендацій щодо їх подолання.
Попри те, що договір міжнародної купівлі-продажу товарів найпоширеніший з усіх видів зовнішньоторговельних договорів, при його укладанні та виконанні спостерігається багато помилок, за які контрагенти несуть правову відповідальність. Про це свідчить переважаюча кількість відповідних цивільно-правових спорів в арбітражній практиці за останні роки. Тому необхідно розуміти процедуру укладення міжнародних угод для правильного сприйняття роботи державних органів і вилучення помилкового трактування тих чи інших дій цих органів.
Міжнародні договори утворюють правову основу міждержавних відносин, будучи засобом підтримки загального миру та безпеки, розвитку міжнародного співробітництва відповідно до цілей і принципів Статуту ООН. Договори укладаються для конкретного та чіткого визначення взаємних прав і обов’язків сторін, а отже, важливо правильно підійти до процедури їх укладення.
З огляду на вищенаведене вбачається досить актуальним завданням дослідження цього питання.
Метою курсовою роботи є дослідження особливостей, пов’язаних із укладанням договорів міжнародної купівлі-продажу, а також систематизації ключових проблем із метою вироблення рекомендацій щодо їх подолання крізь призму чинного законодавства України та доктрини права.
Виходячи з мети курсової роботи, поставлені наступні завдання дослідження:
– проаналізувати основні види зовнішньоекономічної діяльності;
– визначити сутність та зміст зовнішньоторговельних операцій;
– провести теоретичний аналіз зовнішньоторговельного контракту;
– виокремити основні етапи оформлення зовнішньоторговельної угоди купівлі-продажу;
– визначити структуру та зміст зовнішньоторговельної угоди купівлі-продажу;
– надати пропозиції вдосконалення зовнішньоторговельної політики.
Об’єктом дослідження є зовнішньоекономічна діяльність в сфері укладення зовнішньоторговельних угод.
Предметом дослідження є теоретико-правові засади зовнішньоторговельних угод.
Методи дослідження. Аналіз, узагальнення, систематизація, спостереження, порівняння.
Структура роботи складається з вступу, трьох розділів, підрозділів, висновків та списку використаних джерел.