Стан та проблеми розвитку демократії в сучасній Україні (ID:121314)
Зміст
План
Вступ................................................................................................................................3
1. Демократія: від витоків до сьогодення. Сучасні концепції демократії.................4
2. Сутність, принципи та передумови демократії......................................................13
3. Народовладдя як фундамент демократичної правової держави...........................17
4. Форми та інститути демократії та їх правове закріплення...................................20
5. Стан та проблеми розвитку демократії в сучасній Україні..................................22
Висновки........................................................................................................................32
Список використаної літератури.................................................................................34
Зразок роботи
Ми з історії знаємо, що держава занепадає, коли відбуваються спроби кардинально оновити суспільство без безпосередньої участі народу у її правлінні, у цих змінах. Ці зміни зазнавали невдачі, коли вони не підкріплювались активним залученням різних категорій громадян до вироблення рішень та їх втілення в життя.
Тільки створюючи сприятливі умови для розкриття творчого потенціалу громадян і подолання їх соціальної інертності, суспільство одержує могутній імпульс саморозвитку шляхом залучення до демократичного процесу головної діючої сили в історії - народу.
Таким чином, це і зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи.
Демократія - форма державно-політичного устрою суспільства, яка грунтується саме на визнанні народу джерелом і носієм влади, та прагненні забезпечити справедливість, рівність, добробут усіх людей, що населяють певну державу.
Життя розвінчало міф про «соціалістичну демократію», яка нібито була вищим типом демократичного устрою суспільства. За часів «тоталітарного соціалізму» сталося не розширення і збагачення змісту демократії, а навпаки - різке його збіднення, звуження і згортання (репресії, обмеження прав і свобод та ін.). Демократизм суспільства був фальшивим і декоративним, хоча пропаганда і нав'язала значній частині населення ілюзію народовладдя.
А для утвердження демократії необхідна висока політична культура населення, і саме в процесі демократизації така культура формується, адже утвердитись повністю й відразу демократія не може.
Для цього необхідно здійснити комплекс заходів у різних сферах суспільного життя, змінити існуючі соціально-політичні структури, сформувати демократичний тип політичної культури.
Що ж представляє собою демократія, які її цілі і в чому причини її популярності?
Інші роботи з даної категорії: