Порядок звільнення з робіт (ID:121540)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………………
Розділ 1. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА ПІДСТАВИ ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКА З РОБОТИ…………………………………………………………
1.1. Правове регулювання звільнення з роботи…………………………..
1.2. Підстави звільнення:…………………………………………………….
А) загальні…………………………………………………………………………
Б) за ініціативою власника……………………………………………………….
В) за ініціативою працівника………………………………………………………
Г) за ініціативою третіх осіб………………………………………………………..
Розділ 2. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗВІЛЬНЕННЯ:…………………………….
2.1. Співвідношення понять «припинення трудового договору» та «звільнення з роботи»………………………………………………………………
2.2. Повноваження профспілкової організації при звільненні…………….
2.3. Порядок звільнення з роботи…………………………………………..
2.4. Оформлення звільнення:………………………………………………
А) оформлення і видача трудової книжки…………………………………………
Б) проведення розрахунку………………………………………………………….
2.5. Випадки виплати вихідної допомоги………………………………….
Розділ 3. ПРАКТИКА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКА З РОБОТИ:……………..
3.1. Аналіз законодавства з питань звільнення з роботи. Перспективи його вдосконалення………………………………………………………………..
3.2. Судова практика в питаннях звільнення з роботи……………………
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………….
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………………
Зразок роботи
Актуальність дослідження. Актуальність даного дослідження полягає в тому, що Питання про порядок звільнення з роботи і його оформлення є надзвичайно важливим зараз, коли, на мою думку, зростає правосвідомість населення. Воно важливе як для власника підприємства, організації чи установи чи уповноваженого ним органу, так і для працівника.
Для власника чи уповноваженого ним органу − тому, що дотримання формальної процедури звільнення працівника за порушення трудової дисципліни зробить неможливим визнання судом його звільнення незаконним, і як наслідку − поновлення на роботі п'яниць, прогульників тощо. Для працівника − тому, що встановлена законодавством формальна процедура звільнення захищає його від незаконного звільнення.
Існуюче законодавство про розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця в основному формувалось до внесення істотних змін та доповнень у законодавство про працю. Особливе значення для вдосконалення правового регулювання відносин у галузі праці при переході країни до ринкової економіки й захисту трудових прав громадян від незаконного звільнення, зокрема, мало прийняття таких важливих законодавчих актів, як Закони України "Про зайнятість населення", "Про державну службу", "Про професійні спілки, їх права, та гарантії діяльності", "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та ін.
Суттєві зміни були внесені до чинного Кодексу законів про працю з дня проголошення незалежності України, у тому числі і щодо правового регулювання звільнень працівників з ініціативи роботодавця.
Стан наукової розробки. Над даною темою працювали такі відомі вчені, як: В.І.Прокопенка, Н.Б.Болотіної, М.О. Бойка, С. М. Прилипко та О. М. Ярошенко .
Мета та завдання дослідження. Метою даного дослідження є комплексний аналіз засад звільнення з роботи, визначення існуючих проблем з цього питання та перспектив їх врегулювання. Відповідно до поставленої мети випливають такі основні завдання дослідження:
− перерахувати підстави звільнення з роботи;
− розкрити повноваження профспілки при звільненні;
− визначити порядок звільнення з роботи;
− проаналізувати законодавство з питань звільнення.
Об’єкт та предмет дослідження. Об’єктом даного дослідження є суспільні відносини, які виникають в процесі звільнення працівника з роботи. Предметом даного дослідження є звільнення працівника з роботи, а також законодавство яке регулює дане питання.
Використана література. Під час даного дослідження використовувалися нормативно-правові які регулюють дане питання, періодична література, наукові статті.
Практичне значення роботи. Дану роботу можна використовувати під час підготовки до практичних та лекційних занять, також для написання наукових робіт, тез.
Структура роботи. Дана робота складається зі вступу, трьох розділів розбитих на підрозділи, висновків та списку використаних джерел
Інші роботи з даної категорії: