Зміст
Ситуація 4.
Рішенням міського суду задоволено позов М. до обласного управління Пенсійного фонду України про зобовʼязання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії особі, яка визнана дитиною війни. Відповідач рішення суду оскаржив в апеляційному порядку. Суд апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов предʼявлений до неналежного відповідача. Колегія суддів апеляційного суду ухвалила рішення про заміну неналежного відповідача. Позивач із таким рішенням суду погодився.
Розгляд справи суд апеляційної інстанції розпочав спочатку.
Проаналізуйте ситуацію. Чи є правильними дії апеляційного суду? Відповідь обтрунтуйте.
Ситуація 5.
Б. звернувся до суду з позовом до районного у місті управління Пенсійного фонду України про визнання дій щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років та зобовʼязання перерахувати пенсію неправомірними. До позовної заяви додано рішення відповідача, яким відмовлено у перерахунку пенсії. Рішенням суду першої інстанції у задоволенні позову відмовлено.
Апеляційний суд не погодився з рішенням суду першої інстанції, скасував його та прийняв нове рішення, яким позов Б. задовольнив, визнав протиправними дії районного у місті управління Пенсійного фонду України щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років і зобовʼязав перерахувати пенсію. Крім цього, суд апеляційної інстанції з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача вийшов за межі позовних вимог, а саме - визнав протиправним і скасував рішення відповідача про відмову у проведенні перерахунку пенсії.
Проаналізуйте ситуацію і дайте їй правову оцінку. Чи є правильними дії апеляційного суду? Відповідь обгрунтуйте.
Ситуація 6.
До окружного адміністративного суду м. Києва звернувся М. із позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просив визнати протиправними деякі положення Порядку відвідування Будинку Уряду посадовими і службовими особами, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
Хто має право оскаржити нормативно-правовий акт?
Охарактеризуйте процесуальний порядок вирішення відповідних справ. Чим він відрізняється від загального порядку розгляду адміністративних справ?
Ситуація 7.
У Вовчанському районному суді Харківської області розглядалася справа за позовом Управління міграційної служби в Харківській області про примусове видворення за межі України громадянина Іраку Д. Від останнього до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі. Позивач не наполягав на присутності Д. судовому засіданні.
Чи може суд задовольнити клопотання? У чому полягають особливості провадження у справах за позовами з приводу примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України?