СТРУКТУРА МИТНИХ ОРГАНІВ ТА ЇХ ПОВНОВАЖЕННЯ (ID:128116)
Зміст
СТРУКТУРА МИТНИХ ОРГАНІВ ТА ЇХ ПОВНОВАЖЕННЯ
ПЛАН
1. Вступ.
2. Поняття митних органів в Україні.
3. Структура митних органів та їх повноваження.
4. Висновок.
Зразок роботи
Зважаючи на особливості, пов’язані зі здійснюваною митними органами діяльністю, можна сформулювати поняття митного органу як окремого різновиду органу виконавчої влади: митні органи – це органи виконавчої влади, які в межах своїх владних повноважень, відповідно до покладених на них завдань та функцій здійснюють безпосередню реалізацію митної політики держави.
На даний момент структура митних органів є трирівневою: центральний апарат Держмитслужби України – регіональні митниці – митниці. Наявність саме таких організаційно-правових рівнів митних органів передбачена чинним МК України. Організація та діяльність системи митних органів здійснюється у відповідності до системи організаційних принципів, що включає в себе дві групи: принципи побудови системи митних органів, та принципи їх діяльності. До першої групи належать такі принципи: єдності системи митних органів, територіальний, лінійності та функціональності. У другу групу організаційних принципів включено такі принципи: раціонального розподілу повноважень, поєднання єдиноначальності (одноособовості) та колегіальності, доцільності, оперативності та відповідальності митних органів за прийняті рішення.
Очолює усю систему митних органів, спрямовує, координує та контролює діяльність митних органів щодо виконання законодавства України з питань митної справи центральний апарат Держмитслужби України тобто здійснює безпосереднє керівництво системою митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій. Як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом він забезпечує реалізацію державної політики в галузі митної справи.
Відповідно до Положення Про Державну митну службу України, основними завданнями центрального апарату Держмитслужби України є: - забезпечення реалізації державної політики у сфері митної справи; – захист економічних інтересів України; – контроль за додержанням законодавства України про митну справу; – використання засобів митно-тарифного та позатарифного регулювання при переміщенні через митний кордон України товарів та інших предметів; – удосконалення митного контролю, митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України; – здійснення спільно з іншими державними органами комплексного контролю за валютними операціями; – здійснення разом з іншими уповноваженими центральними органами виконавчої влади заходів щодо захисту інтересів споживачів товарів і додержання учасниками зовнішньоекономічних зв’язків державних інтересів на зовнішньому ринку; – боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил; – розвиток міжнародного співробітництва у сфері митної справи. Держмитслужбу України очолює Голова, якого призначає на посаду та звільняє з посади Президент України в установленому законодавством порядку.
Голова здійснює керівництво...
Департаменти та управління, сформовані за функціональним принципом, діяльність яких зосереджена на виконанні однієї чи кількох функцій, реалізація яких покладена на Держмитслужбу України.
Центральний апарат Держмитслужби України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, відповідні печатки та штампи, самостійний баланс, рахунки (в тому числі й валютні) в органах Державного казначейства України.
Регіональні митниці входять в єдину систему....
Серед основних завдань, вирішення яких покладається на митні органи, можна виокремити такі: - безпосереднє здійснення митної справи, контроль за додержанням підпорядкованими митницями, спеціалізованими митними установами й організаціями, а також ....
Інші роботи з даної категорії: