Зразок роботи
ВСТУП
Я, проходила виробничу практику в приватній консалтинговій фірмі в Київській області, м.Ірпінь.
Метою практики було: бути присутнім при виконанні правових дій досвідченими працівниками та під їх курівництвом самостійно виконати низку юридичних дій. Вивчити правову основу діяльності, організаційно – штатну структуру, правові підстави діяльності фахівців в галузі права, їх права та обов’язки.
Під час проходження практики я ознайомилась з графіком роботи на фірмі. Завданнями і функціями та нормативно – правовими актами про вчинення юридичних дій, організацією роботи прийому громадян, методикою діловодства і т.д.
Моїм керівником була працівниця, яка займає посаду нотаріуса на даній фірмі. Під її чутким наглядом я виконувала багато цікавої для мене роботи, складала документи, засвідчувала справжність підпису, а за час працювання на фірмі
Я виконувала такі завдання:
1. Аналізувала національне законодавство
2. Ознайомлювалась з правилами ведення діловодства
3. Аналізувала та вивчала нормативно – правові акти
4. Прошивала справи
5. Була присутня при спілкуванні з клієнтом щодо оформлення документів, а саме (оренда, продаж квартир)
6. Виконувала доручення керівника, а саме (робота з органами місцевого самоврядування)
7. Допомагала з оформленням документів до підготовки продажу нерухомості
8. Складала заяву оформлення права на спадщину
9. Вивчила нормативно-правові акти, які регулюють діяльність юридичної особи
10. Претензійно-позовна робота
11. Вивчення законодавства, що регулює трудові відносини в організації
12. Показувала об’єкти
13. Працювала з рекламою, подавала оголошення, працювала з інтернет ресурсами та редакцією
14. Займалась оформленням юридичними адресами.
Я закріпила і користувалась одержаними знаннями, які отримала у вищому навчальному закладі при вчиненні правничих дисциплін. Набула правничий досвід роботи на фірмі.
Виробнича практика значним чином посприяла закріпленню та поглибленню теоретичних знань з найважливіших галузей права, а саме: адміністративного права, цивільного права та цивільного процесуального права, господарсько-процесуального права, адміністративно-процесуального права та інших галузей.
Враховуючи високий рівень організації виробничої практики, вона суттєво посприяла формуванню та закріпленню практичних навичок застосування законодавства, підвищенню рівня правосвідомості та правової культури.
Виробнича практика – необхідний етап будь-якого студента, який став на шлях тієї чи іншої професії. Вона дозволяє замислитися про правильність обраного шляху. Проходження практики на приватній консалтинговій фірмі у фахівців-юристів та брокерів – невід’ємна частина підготовки майбутнього юриста.
Розділ 1. Аналіз організаційно-правових характеристик діяльності підприємства
1.1 Мета завдання та напрямки діяльності
Консалтінгова фірма ФОП «Ермоленко В.А» зареєстровано в січні 2000 року.
Напрямки діяльності фірми – надання консалтінгових послуг з цивільного, корпоративного, земельного, господарського, сімейного права. Професійна допомога в питаннях правового порядку, а також економіки і менеджменту. Головним факторами для вирішення завдань такого рівня є професіоналізм, відповідальність по відношенню до клієнта і здатність швидко знаходити нові, неординарні рішення.
Фірма надає консультації та допомогу особам (підприємцям, бізнесменам, громодянам, фізичним та юридичним особам) у веденні юридичної правової діяльності.
Фахівці фірми допоможуть ефективно управляти бізнесом, сконцентруватися на основних питаннях, оптимізувати свою діяльність.
Послуги юридичного консалтінгу:
1. Надання консультативних послуг щодо оформлення документів, а саме(оренда, продаж квартир, будинків, нежитлових приміщень, технічний паспорт, реєстрація чп і т.п.)
2. Здача та консультування приміщень під юридичну адресу
3. Юридичне супроводження
4. Складання договору купівлі-продажу, оренди ділянки, оренди приміщення під здачу юридичної адреси, салонів, магазинів, квартир, будинків)
5. Представництво інтересів в суді
6. Введення в експлуатацію
7. Підготовка до продажу, робота з органами влади, місцевого самоврядування
8. Показ об’єктів, робота з законодавчими актами, документами
9. Складання внутрішніх нормативних документів
10. Складання установчих документів
11. Представництво в державних органах
12. Розробка та аналіз договорів.
Метою діяльності юриста є забезпечення правової роботи.
До обов'язків юриста на фірмі ФОП «Ермоленко В.А» входить контроль за вимогами законодавства України та внутрішніми документами, складання договорів на оплатне надання послуг, договорів підряду, укладення трудових договорів з працівниками, складання наказів про прийом на роботу та звільнення з неї, перевірка документів, складених іншими підрозділами на відповідність чинному законодавству,претензійна робота, представництво інтересів в суді, робота з органами влади.
Юридична підтримка (супровід) включає у себе складання юридичних документів (договори, угоди, протоколи, претензії, позови, скарги і т.і.), представництво інтересів в українських судах загальної юрисдикції, господарських судах, а також у інших державних органах та установах, юридичний супровід податкових та інших перевірок, надання усних і письмових юридичних консультацій, юридичних висновків, ліквідація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП), та чимало інших юридичних послуг.
Клієнтам, які тільки вирішили організувати свій бізнес, а також тим, у кого вже є свій бізнес і його необхідно розширити або оптимізувати фінансові потоки у вже існуючому бізнесі шляхом створення нових компаній (фірм), фірма проводить державному реєстрацію (створення) юридичних осіб різних організаційно-правових форм (приватне підприємство, товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство, повне, командитне товариство), реєстрацію філій, реєстрацію фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Інші організаційні форми надання юридичної допомоги — це відкритий список різних видів діяльності юридичних і фізичних осіб з надання платних юридичних послуг.
Взагалі-то законодавством це питання не врегульоване, і тому важко визначити, хто саме має право здійснювати надання юридичної допомоги за цим пунктом. Але ліцензії видавалися Міністерством Юстиції фізичним і юридичним особам за умови, що:
• у фізичних осіб та учасників юридичних осіб є диплом про вищу юридичну освіту України;
• стаж роботи по юридичній спеціальності не менше трьох років;
• для юридичних осіб — наявність в установчих документах про відповідний вид діяльності (юридичної);
• особи, які мають диплом про вищу юридичну освіту іншої країни, можуть здійснювати юридичну допомогу тільки щодо законодавства країни, де виданий диплом.
Тому створюються численні консалтингові фірми, які надають різноманітні юридичні послуги. До того ж, з’являються нові види юридичних послуг, які тісно пов’язані з економікою.
Консалтингова фірма — підприємство, що займається професійним консалтингом, а саме надає консультаційні послуги клієнтам (виробникам, продавцям та споживачам) за допомогою спеціально навчених осіб відповідної кваліфікації, здатних визначити, проаналізувати та розробити модель вирішення будь-якої управлінської проблеми.
Наприклад, консалтингові фірми надають послуги по дослідженню і прогнозуванню ринку, оцінці торгово-політичних умов, експортно-імпортних операцій та ін.
Особливості функціонування даного ринку в цілому визначаються специфікою самого продукту — консалтингової послуги.
Консалтингова послуга — інтелектуальний продукт, що залишається у володінні клієнта після завершення консультування.
Специфіка консалтингової послуги полягає в її удаваній невідчутності, непомітності та, як правило, у відсутності завершеної матеріальної форми. Тому ідентичні консалтингові продукти, виконані двома консалтинговими фірмами, можуть відрізнятися не тільки за формою, але й мати різну методологій розробки та зміст. Клієнт може оцінити якість наданої йому послуги або відразу після завершення процесу консультування, або через деякий проміжок часу.
Кон'юнктура ринку консультаційних послуг визначається співвідношенням попиту і пропозиції, рівнем ціноутворення і стратегією поведінки продавців та покупців на цьому ринку.
Продуктом виробничої діяльності консалтингової фірми (якщо до виробництва можна віднести процес створення будь-якого кінцевого продукту, навіть послуги) є консультаційна послуга, яка є товаром і має конкретне матеріальне втілення. Як правило, послуги крупної консультаційної фірми охоплюють досить широкий діапазон галузей та функцій підприємства: загальне керівництво, управління фінансами, управління виробництвом, маркетинг, управління працею та кадровим потенціалом іін.
Ринок юридичного консалтингу внаслідок впливу багатьох факторів важко назвати ринком у класичному розумінні. Його складно розділити на сегменти за ціновими та якісними характеристиками і ще важче визначити для кожного сегмента мінімальний на біраксіом та правил, за якими відбувається коливання попиту та пропозиції, а в остаточному підсумку формування ціни (або хоча б коридору цін). Сьогодні ринок юридичного консалтингу в Україні розвивається і росте.
Щорічно консалтингові компанії, що мають на ринку статус надійних і стабільних, збільшують свої портфелі замовлень і регулярно рапортують про вдало реалізовані проекти. З'являються нові компанії, у тому числі представництва фірм із країн ближнього і далекого зарубіжжя, що декларують цілі для завоювання провідних позицій у фінансовому консалтингу.
1.2 Трудові ресурси та управління персоналом
Вплив трудових ресурсів на діяльність підприємства безперечний. Від забезпеченості підприємства достатньою кількістю робітників необхідного рівня кваліфікації та досвіду, залежить рівень продуктивної діяльності підприємства. Зокрема, підвищення ефективності управління персоналом сприятливо впливає на ефективність використання та репутацію консалтінгової фірми.
Юридичне обслуговування бізнесу є однією із складових з ділових послуг з економіки та управління до яких належить управління, реклами, тренінг, забезпечення інформаційними технологіями та обслуговування.
За кретеріями змісту та результату діяльності фахівців з права головними видами юридичного обслуговування бізнесу є надання:
1. Юридичних послуг – функцій: виконання фахівцями з права певних професійних функцій та дій юристів за замовленням клієнтів.
2. Юридичних послуг консультативного типу: надання клієнтам професійних порад, рекомендацій, пропозицій, щодо вирішення проблем юридичного характеру.
Саме мотивація праці та професійно-кваліфікаційний рівень працівників забезпечують дієвість управління людськими ресурсами. В основі мотивації праці лежить використання різноманітних мотивів, серед яких слід виділити матеріальні, моральні, соціально-психологічні, духовні, творчі та ін