Соціальна стратифікація (ID:131041)
Зміст
Вступ 5
РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ СОЦІАЛЬНОЇ СТРАТИФІКАЦІЇ 8
1.1. Поняття та суть соціальної стратифікації 8
1.2. Типологія та теоретичні концепції соціальної стратифікації 14
1.3. Соціальна мобільність та її види 22
РОЗДІЛ 2. СОЦІАЛЬНА СТРАТИФІКАЦІЯ ТА ЗЛОЧИННІСТЬ 28
2.1. Соціологічні теорії девіантної поведінки та злочинності. 28
2.2. Протиріччя в соціальній сфері та їх вплив на злочинність. 40
2.3. Маргіналізація як детермінант злочинності. 45
2.4. Взаємозв’язок та взаємодетермінація матеріального становища та злочинності в Україні. 48
Висновки 53
Список використаної літератури 56
Зразок роботи
Для суспільства у всіх періодах його історії була характерна нерівність. Виражені нерівності між різними угрупуваннями людей соціологи називають стратифікацією, котра відобразилась в кримінології як концепція пояснення злочинності.
Концепція стратифікації з’явилась в соціології, як вираження внутрішньої структури суспільства. Суспільство складається з різних соціальних груп, які створюються на різноаспектній основі (професійній, національній, віковій, ідейній, статевій та ін.). Між різними соціальними групами існують певні суперечності в поглядах чи цінностях, що слугують джерелом невдоволення та конфлікту, а іноді й поштовхом до порушення закону. Окремим випадком є конфлікт культур. Яскравим прикладом прояву конфлікту культур є мігранти, котрим важко адаптуватися до нових умов життя, котрі зовсім не схожі на умови країн які вони покинули. Так в США, неможливість, а іноді і відсутність бажання адаптуватися до нових умов, послужило поштовхом для створення в містах районів зі своїми правилами, де процвітає злочинність та беззаконня. Раціональні методи концепції стратифікації були б доцільними для пізнання природи злочинів, які вчиняються на міжнаціональному ґрунті, а також для злочинів, що випливають із суперечностей між різними верствами населення.
Метою бакалаврської роботи є визначення основних підходів до дефініцій та взаємозв’язок понять «соціальна стратифікація», «маргіналізація», «мобільність», «злочинність». Визначення проблемних питань, які недостатньо врегульовані чинним законодавством України. Визначення особливостей соціальної стратифікації та вплив її на злочинність в Україні.
Завданням є дати визначення соціальної стратифікації, прокласифікувати типи стратифікованого суспільства та поділу його на класи. Визначення взаємозв’язку та взаємозалежності між стратифікаційним поділом та злочинністю.
Інші роботи з даної категорії: