Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження полягає в з’ясуванні значення конституційного ладу для побудови демократичної, правової, соціальної держави.
Важливість розгляду даної теми можна пояснити тим, що конституційний лад — це форми і засобів організації держави, які дають можливість реально забезпечити додержання прав і свобод людини, а діяльність держави здійснювати на основі фактично проведеного розподілу влади відповідно до її кон¬ституції. В наш час і в нашій країні це питання стоїть вкрай гостро і ще не до кінця відрегульоване, тому дослідження даної теми, на мою думку, є вкрай потрібним і нагальним.
В сучасній юридичній науці зміст конституційного ладу розглядають по-різному:
- як сукупність правовідно¬син, що виникають у зв'язку із застосуванням норм консти¬туції та інших джерел галузі конституційного права;
- як сукупність основоположних правовідносин, закріплених і нерідко спеціально виділених конституцією;
- як систему кон¬ституційних положень, здебільшого сутнісного харак¬теру, які іноді наділені найвищим рівнем юридичної жорсткості (більше убезпечені від скасування, ніж зміст).
Найбільш уживаним підходом є розуміння під конституційним ладом розуміють систему принципів, які дають можливість реально забезпечити додержання прав і свобод людини, а діяльність держави здійснювати на основі фактично проведеного розподілу влади відповідно до її кон¬ституції.
Гарантії конституційного ладу України досліджувалися в роботах таких зарубіжних вчених як: А. О. Безуглова, М.В. Вітрука, Л.Д. Воєводіна, В.А. Дорогіна, Д.Л. Златопольського, В.С. Кудінова, Й.Д. Лєвіна, В.М. Суворова, Ю.Г. Судніцина, І.П. Трайніна, С.В. Троїцького та ряду інших вчених. В Україні права людини досліджували В.В. Копєйчиков, М.І. Корнієнко, Л.Т. Кривенко, П.Ф. Мартиненко, В.Ф. Мелащенко, О.М. Мироненко, Г.О. Мурашин, В.Ф. Погорілко, П.М. Рабінович, В.М. Селіванов, В.Я. Тацій, В.М. Тодика, Л.П. Юзьков та інші вчені.
Метою даного дослідження є : висвітлення основних положень, які стосуються поняття, змісту та системи основних засад конституційного ладу, його принципів,структурної побудови, значення та гарантування конституційного ладу України.
Предметом є гарантії конституційного ладу, їх зміст за засади.
Структура курсової роботи складається зі вступу, трьох розділів, висновку та списку використаних нормативно-правових актів та літературних джерел.