Право інтелектуальної власності та реформа цивільного законодавства України (ID:172256)
Зміст
Вступ…………………………………………………………………..…….3
1. Поняття інтелектуальної власності……………………………………………5
1.1. Поняття інтелектуальної власності……………………………….…..5
1.2. Система інтелектуальної власності в Україні……………………….7
2. Інтелектуальна власність як право…………………………………….…….10
2.1. Поняття та система права інтелектуальної власності…………..…10
2.2. Співвідношення права власності та права інтелектуальної власності…………………………………………………………………..……..15
2.3. Джерела права інтелектуальної власності…………………………18
3. Реформа цивільного законодавства України в сфері інтелектуальної власності…………………………………………………………………….……23
Висновки…………………………………………………………………………25
Список використаних джерел…………………………………………………..26
Зразок роботи
Відповідно до ЦКУ, існує така система співвідношення права інтелектуальної власності та права власності:
1. Право інтелектуальної власності та право власності на річ не залежать одне від одного.
2. Перехід права на об'єкт права інтелектуальної власності не означає переходу права власності на річ.
3. Перехід права власності на річ не означає переходу права на об'єкт права інтелектуальної власності.
Проте між цими двома видами права власності існує чимало суттєвих відмінностей. Зокрема:
1. Право власності не обмежене будь-яким строком. Цей строк може бути перерваний тільки у випадках, передбачених законом. Право інтелектуальної власності встановлюється лише на певний строк, наприклад, патент на винахід видається строком лише на 20 років. Після чого винахід стає надбанням суспільства.
2. На окремі об'єкти ( винаходи, корисні моделі, промислові зразки тощо) правова охорона встановлюється лише після кваліфікації пропозиції як винаходу чи іншого об'єкта та його державної реєстрації.
3. Найбільш суттєва відмінність між зазначеними правами власності полягає в тому, що звичайне право власності встановлюється на матеріальні об'єкти - предмети навколишнього середовища.
Об'єктами інтелектуальної власності є ідеї, образи, символи, думки, гіпотези тощо. Перелічені об'єкти можуть стати інтелектуальною власністю лише за умови, що вони здатні матеріалізуватися, втілитись у матеріальних носіях. Ідея, яка не здатна до такої матеріалізації, об'єктом права інтелектуальної власності не стає. Проте законодавство деяких країн встановлює правову охорону і на ідеї.
Суттєвою відмінністю права інтелектуальної власності від звичайного права власності є здатність об'єкта інтелектуальної власності до тиражування, чого не можна сказати про матеріальні об'єкти власності. Ідеї, образи, звуки, символи тощо мають здатність до багаторазового втілення в матеріальному об'єкті. Книга, наприклад, в якій втілено інтелектуальну власність її автора, може бути тиражована в будь-якій кількості.
Правовий режим власності, який традиційно пов'язаний із тілесними об'єктами і включає правомочність володіння, користування та розпорядження цими об'єктами, не можна беззастережно застосовувати до нематеріальних результатів розумової діяльності. Він прийнятний лише для матеріальних носіїв результатів творчості. Тому до продуктів інтелектуальної творчості застосовують режим виключних прав, який полягає в тому, що тільки творці цих продуктів, за винятком випадків, прямо зазначених законом, мають право користуватися та розпоряджатися ними[11].
Інші роботи з даної категорії: