Механізм держави (поняття та структура) (ID:197935)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………........3
РОЗДІЛ І
ЗАГАЛЬНО-ТЕОРЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВИ………………………………………………………………..5
1.1.Поняття та сутність механізму держави…………………………….5
1.2.Структура та особливості елементів механізму держави………….11
РОЗДІЛ ІІ
ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ ЯК НАЙВАЖЛИВІШИЙ ЕЛЕМЕНТ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВИ………………………………………………15
2.1.Поняття та роль апарату держави в його механізмі………………...15
2.2.Система та характеристика державних органів……………..............21
2.3.Принципи організації та діяльності державних органів в Україні…25
ВИСНОВКИ………………………………………………………………29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………31
ДОДАТКИ…………………………………………………………………32
Зразок роботи
Виходячи з вищесказаного, ми можемо дати визначення поняттю, яке у юридичній науці називають механізмом держави.
Механізм держави - це система державних організацій (органів, установ, підприємств, інших державних організацій),які формуються з метою організації і безпосереднього виконання функцій держави.
Роз’яснення механізму держави як системи всіх державних органів, що здійснюють ніяк не лише управління суспільними процесами, але й забезпечують життєдіяльність всього суспільства переносить наголос з політичного характеру функціонування держави на її соціальну спрямованість.
Такий підхід до визначення держави закріплений в Конституції України, де в ст. 1 сказано, що «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціально-правова держава». Держава функціонує тільки в тих сферах суспільного життя і в тих обсягах, що не можуть бути вирішеними громадським суспільством самостійно з метою забезпечення своєї життєдіяльності та еволюційного розвитку. [21, ст.1]
Функції держави реалізуються за допомогою спеціально розроблених для цього інституціонального механізму , що трактується як "механізм держави", складається із різних державних органів , що з’єднуються у відносно його виокремлену структуру — державний апарат, та інших державних інституцій. На такому підході утворюється тлумачення сутності і змісту державності під кутом зору інституціонального підходу, основною властивістю якого є те, що держава трактується насамперед як механізм (інститут) влади та управління в суспільстві.
.Усі державні організації безпосередньо пов’язані між собою. Кожна з них має та здійснює відповідні завдання, та є частиною загального механізму, в якому всі органи функціонують узгоджено, в межах однієї системи. Механізм держави і є його сутністю.
Інші роботи з даної категорії: