Кримінальні процесуальні документи, що складаються на початковому етапі досудового розслідування (ID:254306)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ…………………….…………………………………………………..3
1. Поняття, види та класифікація кримінально-процесуальних документів…………………………………………………………………..6
2. Вимоги, що пред’являються до кримінально-процесуальних документів…………………………………………………………………10
3. Кримінально-процесуальні документи початкового етапу досудового розслідування……………………………………………………………16
Висновки…………………………………………………………………..24
Список використаних джерел……………………………………………26
Зразок роботи
ВИСНОВКИ
Проаналізувавши кримінально-процесуальні документи, що складаються на початковому етапі досудового розслідування, ми дійшли таких висновків.
1. Кримінально-процесуальні документи – це письмові документи, складені на підставі кримінально-процесуального закону уповноваженим на те суб’єктом у зв’язку із виконанням процесуальних дій або прийняттям процесуальних рішень, у якому зафіксована інформація про хід і результати кримінально-процесуальної діяльності. Основне їхнє значення полягає у тому, що вони є джерелами доказів у кримінальному провадженні, й тільки в них можуть міститися докази; вони є засобами охорони прав і свобод всіх учасників кримінального провадження.
2. КПК України встановлює таку форму вказаних документів, яка дає можливість повно відобразити в них хід і результати проведених процесуальних дій, прийняте рішення з тим, щоб надалі використати одержані дані під час досудового розслідування, розгляду та вирішення матеріалів кримінального провадження у судовому провадженні, перевірки законності та обґрунтованості проведених дій і прийнятих рішень.
3. Правильне складання кримінально-процесуальних документів в подальшому може запобігти появі можливих звинувачень сторони захисту щодо спростування отриманих під час розслідування кримінального провадження доказів внаслідок їх недопустимості та недостовірності, а також тягне за собою порушення прав, свобод і законних інтересів громадян та юридичних осіб, всіх учасників кримінального провадження. Особливо важливе місце в процесі розслідування належить початковому етапу, адже від того, наскільки якісно буде організована робота із розслідування злочину в цей період, від правильного вибору напряму розслідування, криміналістичних і процесуальних засобів і методів, виконання потрібних слідчих дій залежить, чи успішним буде кінцевий результат.
4. Нами були коротко охарактеризовані такі кримінально-процесуальні документів початкового етапу досудового розслідування, як рапорт про виявлення кримінального правопорушення; протокол прийняття усної заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується); доручення про проведення досудового розслідування; повідомлення про початок досудового розслідування; повідомлення про прийняття і реєстрацію заяви; заява про залучення до провадження як потерпілого; пам’ятка про процесуальні права та обов’язки потерпілого; заява про самовідвід; постанова про відсторонення слідчого від проведення досудового розслідування; повідомлення про передачу матеріалів кримінального провадження іншому слідчому органу досудового розслідування.
Інші роботи з даної категорії: