Зміст
ЗАДАЧА № 1
До нотаріуса звернувся громадянин Кольцов, який просив посвідчити договір позики між ним та позичальником Веремеєвим, який за його словами знаходився за кордоном. Кольцов пред’явив розписку, якою брав на себе обов’язки повернути борг у сумі 2800 гривень протягом місяця. Він мотивував своє звернення до нотаріуса необхідністю надати правовідносинам передбаченої законом форми. Нотаріус відмовив у вчиненні нотаріального провадження.
Чи правомірні дії нотаріуса? Аргументуйте свою думку?
ЗАДАЧА № 2
Приватний нотаріус, до якого звернувся за консультацією правового характеру гр. Глушко, відмовився надати консультацію. Він пояснив, що це займає досить багато часу, він в даний час дуже зайнятий, оскільки його чекають клієнти з більш важливими нотаріальними справами. Він пояснив, що за консультаціями можна звернутись до державної нотаріальної контори або юридичної консультації.
Чи правомірно діяв нотаріус?, якщо це відноситься до його прав, а не до обов’язків? До якої функції нотаріату належить надання нотаріусом послуг правового характеру?
ЗАДАЧА №3
До державного нотаріуса звернувся сусід померлого Корнієнка, який проживав один та просив вжити заходи до охорони спадкового майна померлого, оскільки майно можуть розкрасти, поки розшукають його сина від першого шлюбу, який проживав за кордоном, а залишилась собака, яка потребує догляду. Нотаріус відмовив у вчиненні цього провадження мотивуючи це тим, що він не є спадкоємцем.
Чи правомірно відмовив нотаріус у вчиненні цього провадження?
Чи можна вважати вжиття заходів щодо охорони спадкового майна як приклад забезпечувальної функції?
ЗАДАЧА №4
До приватного нотаріуса звернулася гр. Квасниця з метою отримати свідоцтво про право на спадщину в інтересах її малолітньої доньки після смерті чоловіка, з яким вона перебувала у фактичних шлюбних відносинах. На підтвердження родинних стосунків доньки із померлим вона надала свідоцтво про народження, але у нотаріуса викликала сумнів його форма. З метою перевірки документа нотаріус звернувся до органів РАЦСУ, йому повідомили, що таке свідоцтво не видавалось.
Як повинен діяти нотаріус у цій ситуації?
Яка функція нотаріату має місце?
ЗАДАЧА №5
До нотаріуса звернувся гр. Гончаренко за посвідченням секретного заповіту. Але нотаріус сказав, що він має перевірити його зміст, оскільки заповіт має відповідати вимогам закону, бо інакше він його не зможе прийняти на зберігання. А нотаріальну таємницю щодо його змісту він збереже в силу ст. 8 Закону, оскільки може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за її розголошення.
Чи правомірні дії нотаріуса?
Чи можна розцінювати передачу секретного заповіту на зберігання як забезпечувальну функцію нотаріату?
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ.