Зразок роботи
Згідно з ст.1 Конституції Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
Майбутнє України як правової європейської держави залежить від реалій сьогодення. На жаль, кризові явища в економічній, політичній і соціальній сферах, притаманні перехідному трансформаційному етапу, на якому перебуває наша держава, впливають на кожну людину. Відсутність соціально-сприятливих умов для саморозвитку людини в сучасному українському суспільстві часто призводить до різного роду відхилень у поведінці членів суспільства, а потім і до вчинення злочинів.
Необхідною передумовою призначення покарання є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого Кримінальним кодексом України. Справедливість покарання полягає, насамперед, у тому, що воно має відповідати загальнолюдським цінностям, моральним засадам суспільства і переконувати громадян у захищеності їх прав і свобод.
Застосовуючи покарання, насамперед, потрібно керуватися тим, що кожний хто вибився із звичайної життєвої колії та відступив від закону, може виправитися і стати законослухняним членом суспільства.
Проблема, пов'язана з метою покарання, завжди була і залишається дотепер однією з найскладніших. Справа в тому, що покарання слід завжди розглядати тільки як засіб досягнення певної мети, бо покарання без мети позбавлене правового і соціального сенсу. Однак зазначена мета може бути різною. Саме тому питання про покарання було у полі зору видатних філософів та правників, кожен з яких пропонував своє рішення. Поряд з цим, це питання і на сьогодні залишається до кінця не вирішеним.
Проблемам мети покарання та механізму їх реалізації приділено багато уваги в наукових працях вчених у галузі кримінального права, таких як: Н. Г. Габлей, Р.В. Вереша, В. О. Меркулова, Н.Л. Березовська, А.Ю. Коновалова, В.П. Герасименко, О.О. Книженко, О.С. Сичук, О.І. Шинальський, В.В. Сташис, О. В. Євдокімова, С. О. Муратова, В. В. Голіна та ін.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини які виникають при досягненні мети покарання та механізму її реалізації.
Предметом дослідження є мета покарання та механізм її досягнення.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є здійснення комплексного аналізу та обґрунтування місця і ролі покарання та його цілей в системі засобів протидії злочинності в умовах демократизації та гуманізації кримінальної політики української держави. Для досягнення поставленої мети в вирішувались такі основні завдання:
аналіз природи та змісту поняття покарання та його видів у кримінальному законодавстві України;
здійснення аналізу поняття мети покарання у контексті Кримінального кодексу України;
дослідження еволюції цілей покарання у кримінальному законодавстві від давніх часів до сьогодення на теренах сучасної України;
проведення аналізу механізму досягнення цілей покарання у Кримінальному законодавстві України;
Методи дослідження. Комплексне поєднання загальнонаукових та спеціальних методів, що використовуються в юридичній науці, стало теоретико-методологічною основою дослідження. Застосування діалектичного методу дало можливість дослідити природу та зміст покарання та його цілей у процесі їх еволюції у зв’язку з демократизаціє та гуманізаціє суспільних відносин. Історико-правовий метод застосовувався для ретроспективного аналізу виникнення та розвитку покарання та його цілей
Робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, містить 65 сторінок. Список джерел включає 50 найменувань літератури.