Зразок роботи
Однією з ключових загальносоціальних завдань держави є протидія злочинності, яка перешкоджає соціально-економічним перетворенням, забезпеченні належного правопорядку в нашій країні. Організована злочинність стала основним фактором, що визначає характер кримінальної ситуації у державі, її зростаючі масштаби представляють реальну загрозу безпеці держави і суспільства. Вона активно впроваджується в легальну економіку, проникає у владні структури.
Будучи різновидом організованої злочинності, бандитизм небезпечний, адже члени банди озброєні, висока ступінь їх організованості, в число злочинної діяльності залучається значна кількість осіб. Також, фактором, що впливає на підвищену суспільну небезпеку бандитизму, є націленість як правило, на неодноразове вчинення бандитських нападів......
У системі організованої злочинності бандитизм посідає особливе місце. Це продиктовано не лише тим, що він є найбільш яскраво вираженим злочином корисливо-насильницького спрямування, але і його великою різноманітністю щодо власних злочинних форм та проявів, специфікою об’єкту, об’єктивної сторони та інших ознак. Аналіз історії зародження кримінальної відповідальності за бандитизм доводить, те що таке явище як «бандитизм» вважається найнебезпечнішим проявом організованої злочинності, яка своїми діями створює небезпеку для громадської безпеки. Вивчення історичного періоду розвитку кримінального законодавства відповідальність за досить небезпечний злочин для суспільства засвідчує те, що формування сьогоднішньої кримінально-правової норми, яка закріплює відповідальність за організацію озброєної банди з ціллю нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді або у вчинюваному нею нападі, передували століття правотворчої діяльності, адже починаючи із перших пам’яток, які закріплювали хоч і відповідальність за співучасть у злочині, а з часом і встановлення окремо відповідальність за бандитизм у певній статті, пройшло дуже багато часу. З прийняттям різноманітних нормативних актів, постійно вдосконалювалося поняття «бандитизму» і до сьогоднішнього часу воно набуло окреслених рис, за допомогою яких виокремлюється даний злочин. Тобто, організовані угруповання бандитів існували здавна, урізноманітнюючи свою діяльність відповідно до умов та рівня розвитку того чи іншого суспільства і нерідко загрожуючи самому існуванню певної держави чи системи влади у ній.