Алеаторні (ризикові) договори у цивільному праві (ID:290332)
Зміст
ВСТУП……………………………………………………….……….……….3
РОЗДІЛ 1. МЕТОДОЛОГІЯ, ІСТОРІОГРАФІЯ, ДЖЕРЕЛА ДОСЛІДЖЕННЯ…………………………………………………………….…..…8
Висновки до Розділу 1……………………………………………………...24
РОЗДІЛ 2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РИЗИКУ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ…………………………………………………………...25
2.1. Ризик як умова укладення та виконання договору………….………..25
2.2. Поняття, місце і роль ризикових договорів в Цивільному праві України……………………………………………………………………………...37
Висновки до Розділу 2……………………………………………………...49
РОЗДІЛ 3. ОКРЕМІ ВИДИ РИЗИКОВИХ ДОГОВОРІВ В ЦПУ…….51
3.1. Біржові (форвардні) угоди як ризикові………………………………..51
3.2. Договір ренти………………………………………………………..….64
3.3. Договір страхування………………………………………………..…..73
Висновки до Розділу 3…………………………………………..….……....83
ВИСНОВКИ…………………………………………………….…………..86
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………..….92
Зразок роботи
В умовах переходу України до розвитку на засадах ринкової економіки беззаперечним є факт зростання ролі ризиковості у цивільному обороті, яку більшість науковців і практиків пов'язують не лише із ймовірністю (можливістю) настання несприятливих наслідків, а й з підставою виникнення, зміни чи припинення окремих видів договорів.
Розвиток, ускладнення і нестабільність громадських зв'язків та інститутів, застосування небезпечних виробничих і соціальних технологій, експерименти, які просувають науково-технічний прогрес, катастрофи різноманітного генезису, упущення в прийнятті управлінських і правових рішень, кризові явища в ході нормального господарювання і багато інші чинники зумовлюють актуальність даного дослідження, адже у всіх сферах життя нас переслідує ризик.
Сучасний цивільно-правовий обіг, постійно розвиваючись і модернізуючись, з кожним днем набуває нових форм і особливості. З розвитком цивільних правовідносин зростає ступінь непередбачуваності і ймовірності недосягнення їхніх цілей. Останнє може бути обумовлено низкою об'єктивних і суб'єктивних причин. ....
Ризикові (алеаторні) є закріпленими не увсіх законодавчих актах багатьох країн світу, в тому числі і нашому законодавстві, хоча поняття ризик входить у більшість видів договорів. Ризикові (алеаторні) договори з'являєтються в літературі в зв'язку з аналізом договорів, що традиційно відносяться до числа ризикових. Малорозробленість теми, стосовно ризикових договорів пояснює відсутність в літературі як такої теорії алеаторних угод, але анітрохи не означає, що з приводу визначення останніх були запропоновані підходи, сформульовані, правда, як правило, стосовно аналізу окремих ризикових договорів. Перш за все відправною точкою для авторів відповідних підходів була неможливість за допомогою звичного цивільно-правового інструментарію не тільки пояснити, а й описати структуру алеаторної угоди. Дійсно, коли ми говоримо про договори, які опосередковують обмін учасників майнового обороту тими чи іншими благами, які є об'єктами останнього, з часів римського права опис волевиявлення сторін таких угод не викликає (у всякому разі в першому наближенні) будь-яких труднощів.
Інші роботи з даної категорії: