Правове регулювання діяльності у сфері енергозбереження (ID:307529)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 6
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО–ПРАВОВІ ЗАСАДИ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ 13
1.1. Співвідношення понять «енергозбереження» та «енергоефективність» 13
1.2. Етапи розвитку державної політики у сфері енергозбереження 18
1.3. Інституційний механізм регулювання діяльності у сфері енергозбереження 27
РОЗДІЛ 2. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ 39
2.1. Сучасний стан правового регулювання діяльності у сфері енергозбереження 39
2.2. Господарсько–правова відповідальність за правопорушення у сфері енергозбереження 50
2.3. Порівняльно–правовий аналіз законодавства України та Європейського Союзу у сфері енергозбереження 56
ВИСНОВКИ 81
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 86
Зразок роботи
Важливим напрямком світового соціально–економічного розвитку є підвищення значення енергозбереження, що знаходиться в основі формування безпечного, конкурентоспроможного та енергоефективного господарювання. Для України проблема енергоефективного господарювання є особливо актуальною і потребує невідкладного вирішення. Це пов’язано з надзвичайно високим рівнем енергоємності національної економіки, нераціональним використанням природних ресурсів, високим ступенем залежності від імпорту паливно–енергетичних ресурсів (далі у тексті – ПЕР).
На нашу думку, головною причиною гальмування розвитку енергозбереження в Україні є недосконалість нормативно–правової бази (далі у тексті – НПБ), яка в цілому має будуватись на принципах та стандартах, закріплених міжнародним та європейським правом у цій галузі, однак реальний стан законодавства України у зазначеній сфері залишається далеким від міжнародних та європейських стандартів. Особливої значущості дана тема набуває саме в сучасний період – період необхідності зменшення залежності України від імпортованих енергетичних ресурсів, для забезпечення енергетичної безпеки. З урахуванням економіко–політичної ситуації, що склалася в Україні, та світових тенденцій щодо енергозбереження, доцільність проведення наукових пошуків з удосконалення правового регулювання діяльності у сфері енергозбереження, не викликає сумнівів.
Наукові дослідження у розглядуваній сфері обмежуються переважно висвітленням окремих правових аспектів регулювання діяльності у сфері енергозбереження. Водночас, потребують комплексного наукового дослідження теоретичні питання правового регулювання діяльності у сфері енергозбереження, а також питання удосконалення законодавства у сфері енергозбереження. Лише комплексне, науково–обґрунтоване дослідження проблем правового регулювання діяльності у сфері енергозбереження здатне створити передумови для підвищення енергетичної безпеки, зниження шкідливого екологічного впливу та підвищення конкурентоспроможності промисловості нашої країни. Відповідно, одним з актуальних завдань науки енергетичного права України є розробка ефективного правового регулювання діяльності у сфері енергозбереження на сучасному етапі.
Викладеним і зумовлюється нагальна потреба у проведенні спеціального комплексного вивчення проблем правового регулювання діяльності у сфері енергозбереження.
Інші роботи з даної категорії: