Зміст
ВСТУП
Розділ 1. Роль колективних договорів у трудових відносинах
Розділ 2. Поняття і сторони колективного договору
Розділ 3. Зміст колективного договору
Розділ 4 Порядок укладення колективного договору
Розділ 5 Дія колективного договору і контроль за його виконанням
ВИСНОВКИ
Внаслідок упорядкування правового регулювання колективних договорів і угод виникла певна система норм, які регулюють трудові та соціально- економічні відносини між власником або уповноваженим ним органом та найманими працівниками. Законодавство встановлює нийнижчі, мінімальні гарантії для найманих працівників на території всієї держави. Колективні угоди укладаються з тим, щоб допомогти трудовим колективам визначитись при укладенні колективних договорів. Відповідно колективний договір є результатом процесу прийняття рішень між власником або уповноваженим ним органом і представницьким органом трудового колективу. З урахуванням надбання колективних угод колективним договором встановлюється сукупність правил, що визначають умови праці, досягнуті на переговорах між сторонами.
Регульовані колективним договором взаємовідносини грунтуються на тому, що встановлені законодавчими та іншими нормативними актами положення є мінімальними. Стаття 91 КЗпП надає право підприємствам, установам, організаціям в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально- побутові пільги для працівників. Поряд з колективним існує індивідуальний трудовий договір, яким визначаються умови найму. Але щоб ці умови були сприятливими для працівника, взаємообумовленими, а не встановленими одностороннє власником, вони мають бути визначені колективним договором.
У загальному колективний договір слід розглядати як актуальне і позитивне явище на ринку праці України. На наш погляд, в умовах сьогоднішньої кризи в інтересах як роботодавців, так і найманих працівників не йти на крайні заходи, а намагатись шукати компромісні рішення, поступаючись певною часткою своїх прав та інтересів. Тільки за таких умов взаємних домовленостей можливий швидкий і найменш болючий шлях відновлення економічної стабільності у державі.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ