«Охорона праці осіб зі зниженою працездатністю» (ID:342030)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ Й СУТНІСНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРАВА НА ПРАЦЮ ОСІБ ЗІ ЗНИЖЕНОЮ ПРАЦЕЗДАТНІСТЮ
1.1 Концептуальні підходи до розуміння сутності і змісту поняття "особи зі зниженою працездатністю.
1.2 Право на працю осіб зі зниженою працездатністю як природне право й конституційний принцип.
1.3 Особливості трудової дієздатності осіб зі зниженою працездатністю.
РОЗДІЛ 2. ГАРАНТІЇ ПРАВА НА ПРАЦЮ ОСІБ ЗІ ЗНИЖЕНОЮ ПРАЦЕЗДАТНІСТЮ
2.1 Гарантії права на працю осіб зі зниженою працездатністю, що надаються їм при працевлаштуванні.
2.2 Гарантії права на працю осіб зі зниженою працездатністю, що надаються їм при виконанні трудової функції.
2.3 Гарантії права на працю осіб зі зниженою працездатністю, що надаються їм при припиненні трудового договору.
РОЗДІЛ 3. МІЖНАРОДНО – ПРАВОВІ СТАНДАРТИ У СФЕРІ ПРАЦІ ОСІБ ЗІ ЗНИЖЕНОЮ ПРАЦЕЗДАТНІСТЮ: СВІТОВИЙ ДОСВІД І ПРАКТИКА РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Зразок роботи
Актуальність теми. Конституція України визнає людину, її життя, здоров’я, честь і гідність найвищою соціальною цінністю. Утвердження прав і свобод людини є головним обов’язком держави.
Усвідомлення соціальної цінності людини і громадянина визначає Україну як соціальну державу. Разом з тим, не кожна людина відчуває свою цінність у суспільстві, особливо в умовах економічної кризи й реформування всієї правової системи країни. Ідеться про осіб зі зниженою працездатністю, які не можуть нарівні з усіма конкурувати на ринку праці. Незахищеність і брак необхідних правових гарантій, низький рівень умов праці, слабкість механізму захисту трудових прав при масових звільненнях працівників і зростанні безробіття, формально встановлений рівень низки гарантій у сфері праці, який не отримує реального підтвердження, робить указану категорію осіб украй вразливою. У зв’язку із цим постає питання щодо переосмислення сутності права на працю осіб зі зниженою працездатністю відповідно до міжнародних стандартів і норм суспільного життя.
Трудовий кодекс України і на його підставі низка законів про працю повинні вирішувати конкретні правові проблеми у сфері правового регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю. Саме зараз, як ніколи, пошуки повинні бути спрямовані передусім на формування наукової бази правової політики в сфері прaці взагалі й у сфері захисту прав та законних інтересів осіб зазначеної категорії, зокрема. Наведене вимагає створення нової концепції права, яка має стати в першу чергу нормативним вираженням загальнолюдських цінностей, принципів справедливості й людяності, засобом забезпечення прав і свобод громадян, основою організації та функціонування держави в інтересах людини й усього суспільства. Цим пояснюється нагальна потреба детального вивчення проблем правового регулювання праці таких осіб, що й зумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження як для науки трудового права, так і для розвитку трудового законодавства України.
Мета і завдання дослідження. Метою курсового дослідження є виявлення та вирішення теоретичних і практичних проблем правового регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю, формулювання теоретичних висновків і конкретних науково-обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення правового регулювання праці осіб вказаної категорії.
Для досягнення поставленої мети в дисертації передбачено вирішення таких завдань:
- з’ясувати сутність і зміст поняття "особи зі зниженою працездатністю";
- виявити критерій віднесення працівників до категорії осіб зі зниженою працездатністю;
- визначити особливості трудової дієздатності осіб зі зниженою працездатністю;
- дослідити особливості реалізації права на працю осіб зі зниженою працездатністю;
- визначити гарантії права на працю осіб зі зниженою працездатністю, що надаються їм при працевлаштуванні, у процесі виконання ними трудової функції, при припиненні трудового договору;
- проаналізувати міжнародний досвід та вітчизняну практику реалізації міжнародних стандартів у сфері праці осіб зі зниженою працездатністю;
- сформулювати науково обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню правового регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю.
Об'єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у сфері праці за участю осіб зі зниженою працездатністю.
Предметом дослідження виступають теоретичні та практичні проблеми правового регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю, нормативно-правові акти, що регламентують використання праці осіб указаної категорії.
Інші роботи з даної категорії: