Зразок роботи
З моменту набуття Україною незалежності у нашій державі почала формуватися нова, демократична та європейського спрямування система права. Не останню роль у даній системі відіграє інститут кримінального права.
Формування даного інституту почалося з прийняттям нового Кримінального кодексу України, що набрав чинності 1 вересня 2001 року.
Одним із ключових питань щодо реформування та удосконалення українського кримінального законодавства є інститут принципів кримінального права, що виконують в даному праві роль його основних ідей. Через них загальносоціальні уявлення, що мають фундаментальний характер, співвідносяться з реакцією держави на суспільно небезпечну поведінку.
Актуальність обраної теми полягає у тому, що зміни в економічній, політичній і правовій сферах життя, що сталися у зв'язку з реформуванням України, зумовили появу нових інститутів і структур суспільства і держави. Одночасно з цим трансформації піддалося і кримінальне право, яке наповнилося новим змістом. В зв'язку з цим дослідження його глибинних, основних начал придбаває особливу актуальність, оскільки стабілізуюча роль принципів кримінального права забезпечує стійкість нормативного матеріалу, ставить заслін від ухвалення законодавчих рішень по внесенню змін і доповнень в Кримінальний кодекс України, які не пройшли аналізу па предмет їх своєчасності, доцільності і необхідності. Наукове осмислення принципів кримінального права в сучасний період потрібне передусім тому, що в Конституції Україна проголошується демократичною правовою державою. З урахуванням цієї обставини нині велику роль грає вивчення нового сутнісного розуміння принципів кримінального права.
Об'єктом даного дослідження є принципи кримінального права, їх система і законодавча регламентація в нормах Кримінального кодексу України.
Предмет даного дослідженні склали доктринальні погляди за темою, сукупність правових норм, у яких закріплені принципи кримінального права, правозастосовна практика, а також дані, отримані в ході аналізу існуючого законодавства.
Метою дослідження є вивчити принципи кримінального права, їх систему та вплив на інститут як кримінального, так і інших пов’язаних з ним галузей права; науково обґрунтувати важливість більш точного та детального закріплення у нормах кримінального кодексу принципів даного права, які впливатимуть на формування та удосконалення цієї галузі.
Наукова новизна дослідження полягає в тому, що автором зроблена спроба на основі аналізу і узагальнення чинного законодавства, наукових праць критично оцінити уявлення про поняття "Принципи кримінального права", "принципи Кримінального кодексу України", що склалися, про зміст кожного з кримінально-правових принципів, а рівно простежити тенденції розвитку кримінального законодавства в цій частині.
Практичне значення дослідження полягає в тому, що положення, що містяться в ньому, можуть бути використані при оновленні кримінального законодавства, спрямованого на усунення пропусків і колізій.