Адаптація трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу (ID:342081)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ТА ЗМІСТ АДАПТАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ УКРАЇНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ 5
РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АДАПТАЦІЇ ТРУДОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ ДО ПРАВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ 12
РОЗДІЛ 3. ОГЛЯД ОКРЕМИХ СФЕР АДАПТАЦІЇ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ 18
ВИСНОВКИ 26
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 28
Зразок роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку нашої держави одним із пріоритетних завдань для України є вступ до провідних європейських інституцій. З цією метою запроваджуються в життя важливі перетворення в економічній, соціальній, політичній і правовій сферах.
Потужні євроінтеграційні процеси, необхідність підвищення рівня захисту прав громадян, реалії часу й стрімкість цих перетворень у суспільному житті викликають потребу в продовженні реформування національного трудового законодавства. Розроблення дієвої правової моделі адаптації національного трудового законодавства до законодавства Європейського Союзу потребує об’єднання зусиль насамперед фахівців у галузі трудового права й права соціального забезпечення та застосування науково виважених, серйозно аргументованих підходів у цьому напрямку.
Важливо, що робота над адаптацією трудового законодавства України до законодавства Євросоюзу започатковує, можливо, найскладніший та найактуальніший напрямок наукових досліджень у науці трудового права, який супроводжує у дослідницькому сенсі одне з важливих завдань у зовнішній політиці нашої держави — інтеграцію до Євросоюзу. Зрозуміло, що цей нелегкий процес тільки на стадії розвитку і чітко визначити належність рівня проведеної адаптації трудового законодавства до законодавства ЄС можливо буде тільки наприкінці, коли Україна набуде повноправного членства у Європейському Союзі.
Актуальність теми курсової роботи зумовлена:
а) науковою і практичною важливістю дослідження проблем адаптації трудового законодавства до законодавства ЄС;
б) недосконалістю нормативно-правового забезпечення існуючих адаптаційних механізмів;
в) неузгодженістю норм вітчизняного трудового законодавства і європейських правових стандартів у сфері регулювання найманої праці;
г) необхідністю стимулювання адаптаційних процесів з метою якнайшвидшого наближення національної системи трудового законодавства до рівня права ЄС;
д) недостатністю існуючої теоретико-методологічної основи для здійснення результативних правових реформ у галузі трудового законодавства України з метою забезпечення його адаптації до трудового законодавства ЄС;
е) потребою посилення соціально-правового захисту найманих працівників в Україні для досягнення високого рівня організації безперешкодного здійснення ними своїх трудових прав і законних інтересів, установлених в Європейському Союзі.
Наукова і практична значимість перелічених питань, недостатня розробленість їх у науці трудового права, дискусійний характер багатьох проблем підкреслює актуальність даного дослідження.
Мета даної курсової роботи полягає в аналізі особливостей процесу адаптації трудового законодавства України до трудового законодавства Європейського Союзу, в установленні відповідності національного трудового законодавства стандартам ЄС, а також у внесенні конкретних рекомендацій і пропозицій щодо відповідного розвитку й удосконалення нормативно-правового забезпечення.
Для досягнення зазначеної мети поставлені наступні завдання:
- сформулювати поняття «адаптація трудового законодавства України», проаналізувати етапи та зміст адаптаційної діяльності держави;
- Описати механізм забезпечення процесу адаптації законодавства про працю України до відповідного законодавства ЄС;
- Розглянути окремі сфери адаптації трудового законодавства до європейських стандартів;
- Запропонувати конкретні шляхи вдосконалення процесу адаптації українського законодавства про працю до стандартів Європейського Союзу.
Об’єктом курсової роботи є правова регламентація відносин у сфері адаптації чинного національного трудового законодавства до законодавства Європейського Союзу.
Предметом дослідження виступають теоретичні та практичні аспекти адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Інші роботи з даної категорії: