«Гарантії трудових прав працівників та шляхи їх удосконалення» (ID:342096)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ГАРАНТІЙ ЗДІЙСНЕННЯ ТРУДОВИХ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ 5
РОЗДІЛ 2. ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ВИНИКНЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ТА ПРОБЛЕМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ 10
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ГАРАНТІЙ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ВИКОНАННЯ ПРАЦІВНИКАМИ ПОКЛАДЕНИХ НА ОБОВ’ЯЗКІВ 19
ВИСНОВКИ 28
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 30
Зразок роботи
Актуальність дослідження. Проголошення України демократичною, соціальною та правовою державою, а її найвищою соціальною цінністю – людину, обумовлює необхідність реформування трудового законодавства та приведення його у відповідність до міжнародних норм і стандартів.
Конституція нашої держави закріплює загальні гарантії, що стосуються усіх прав людини і громадянина та є основою для побудови стійкої системи гарантій, які б забезпечували належну реалізацію особами свого права на працю. На сьогодні у КЗпП України ті чи інші питання, пов’язані з наданням гарантій, зміщені на користь однієї із сторін без врахування інтересів іншої сторони трудового правовідношення.
Виходячи з ч.2 ст.22 Конституції України, Трудовий кодекс України не може звужувати зміст та обсяг гарантованих КЗпП України та іншими законодавчими актами прав та свобод працівників. Проте, як показало вивчення змісту проекту Трудового кодексу України, він значно звужує зміст та обсяг існуючих трудових прав працівників та гарантії їх забезпечення. Це, в свою чергу, вимагає ґрунтовного аналізу гарантій трудових прав працівників, визначення шляхів їх удосконалення та приведення у відповідність до міжнародних вимог.
Проблеми гарантій трудових прав працівників у період реформування трудового законодавства не тільки не втратили своєї актуальності, а ще більше загострилися. До сьогодні залишається спірним питання стосовно визначення поняття гарантій трудових прав працівників, їх класифікації, які б враховували специфіку трудового права.
Важливе значення має проблема невідповідності норм чинного трудового законодавства міжнародним вимогам. Тому актуальним залишається удосконалення норм КЗпП України та проекту Трудового кодексу України, спрямованих на забезпечення гарантій трудових прав працівників при виникненні, зміні та припиненні трудових відносин, відповідно до європейських вимог.
Усе вищевикладене підкреслює актуальність та необхідність проведення подальших досліджень гарантій трудових прав працівників та шляхів удосконалення їх правового регулювання.
Метою даної курсової роботи є дослідження наявних гарантій трудових прав працівників та вдосконалення правового регулювання гарантій трудових прав працівників.
Для досягнення мети, необхідно виконати наступні завдання:
- Дослідити поняття правових гарантій трудових прав працівників;
- Дати класифікацію гарантій трудових прав;
- Здійснити аналіз міжнародно-правового закріплення гарантій трудових прав працівників;
- Дослідити правові проблеми реалізації гарантій, що виникають у процесі трудових правовідносин;
- Внести пропозиції щодо вдосконалення КЗпП України та проекту ТК України, які регулюють гарантії сторін трудового договору.
Об’єктом дослідження є трудові відносини в сфері забезпечення прав та обов’язків суб’єктів трудового права.
Предметом дослідження виступають проблеми правового регулювання гарантій реалізації трудових прав працівників.
Методи дослідження: діалектичний метод пізнання; логіко – семантичний метод; системно – структурний метод; метод аналізу; метод порівняння; метод узагальнення.
Інші роботи з даної категорії: