Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми курсової роботи. Інститут банкрутства є невід’ємною частиною ринкового господарства. Він є потужним стимулом для ефективної роботи суб’єктів господарської діяльності, при цьому виступає гарантом одночасно інтересів кредиторів, держави в цілому і розпорядника ринку в особистості.
Існування цього інституту обумовлено перш за все тим, що існує необхідність вирішення проблем, пов’язаних з нездатністю суб’єкта підприємницької діяльності виконувати свої грошові зобов'язання перед кредиторами. Його значення полягає в тому, що, з одного боку, з господарського обороту при ліквідації виключаються неплатоспроможні суб’єкти, сприяє оздоровленню ринку, а з іншого - цей інститут дозволяє підприємствам, установам, організаціям досягти фінансової стабільності і добробуту, за умови дотримання норм закону.
На сьогоднішній день під впливом динамічних змін економічного та політичного середовищ значна частина субєктів господарювання в Україні та знаходиться у кризовому стані або стані банкрутства. Це зумовлює все частішого застосування механізму банкрутства. Він є невід’ємним атрибутом механізму державного регулювання економіки, а процедура банкрутства використовується для очищення ринку від неефективних суб’єктів господарської діяльності.
Даний механізм в Україні перебуває на стадії вдосконалення, оскільки у законодавстві, що регулює питання банкрутства, досі існує ряд колізій та прогалин.
Стан наукової розробки проблеми. Дослідженню механізму банкрутства присвячені праці багатьох вчених, зокрема таких як: Р. Афанасьєв, А. Н. Винник, Г.Д. Джумагельдіева, В.В. Джунь, Л. Знаменський, А.Р. Кубинка, О.В. Кузнєцов, І.М. Кучеренко, В.А. Маліга, В.К. Мамутов, В.И. Марков, Б. Поляков, І.А. Пушко, Н.А. Саніахметової, В.В. Радзивілюк, І.В. Спасибо-Фатєєва, С.А. Теньков, М.І. Титов, А.В. Титова, Я.М. Шевченко, В.С. Щербина, А.С. Янкова та інші.
Метою даної роботи є дослідження банкрутства як правового механізм регулювання господарської діяльності.
Для досягнення мети в роботі вирішуються наступні завдання:
Дослідити поняття банкрутства;
Визначити ознаки банкрутства;
Класифікувати причини банкрутства суб’єктів господарювання;
Визначити позитивні моменти у можливості застосування процедури банкрутства;
Виокремити проблеми механізму банкрутства в Україні;
Запропонувати шляхи вирішення проблем механізму банкрутства в Україні.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації механізму банкрутства.
Предметом дослідження є сукупність чинних правових норм, які визначають поняття, ознаки та причини банкрутства і регулюють даний механізм функціонування.
У процесі написання курсової роботи використовувалися порівняльно – ретроспективний, формально – логічний, історико – описовий, історико – правовий, системний підхід, порівняльно – правовий та інші методи дослідження.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.