Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми курсової роботи обумовлена тим, що питання прав людини на сьогоднішній день є важливою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики усіх держав світової спільноти. Саме стан розвитку конституційно-правового статусу особи, його практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави і суспільства в цілому. Питання правового статусу особи у ФРН має важливе значення у зв’язку із впливом німецького права на розвиток права інших держав.
Стан наукової розробки проблеми. Дослідженню конституційно-правового статусу особи присвячені праці багатьох вчених, зокрема таких, як І.І. Яцкевич, Т.Г. Моршакова, М.Е. Гайс, А. Бергер, Н. Веш, К.Гессе, А.Г. Гузнов, А.А. Кененії, Т.Е. Різдвяна, С.В. Боботов, А. Жалінскій, А. Реріхт, В.Є. Чиркин, Ф.М. Решетніков, В.А. Кряжков, І.П. Іллінський, Н.А. Сидоров, К. Хессе, В.В. Невіннскій, Ф.М. Кнембайер, В.В. Бойцова, Л.В. Бойцова, В.І. Васильєв, К.А. Зоммерманн , С.А. Леванскій.
Об'єктом дослідження є суспільні відносини, пов’язані з формуванням прав людини з метою забезпечення свого існування.
Предметом дослідження є поняття правового статусу особи, його класифікація, механізм захисту прав людини у ФРН, а також права та обов’язки особи закріплені Основним Законом ФРН.
Метою дослідження є визначення на основі аналізу наукової літератури сутності та особливостей конституційно - правового статусу особи у ФРН.
Для досягнення мети в роботі вирішуються наступні завдання:
Визначити підходи до розуміння правового статусу особи різними науковцями;
Визначити особливості конституційно - правового статусу особи у ФРН;
Охарактеризувати права та обов’язки особи у ФРН;
Дослідити механізм захисту прав людини у ФРН.
Структура курсової роботи зумовлена метою та завданнями дослідження і складається із вступу, трьох розділів, з яких перший і другий включають по одному підрозділу, висновків та списку використаних джерел.
Методологічною основою курсової роботи стали такі методи наукового пізнання як діалектичний, за допомогою якого відбулось визначення та обґрунтування поняття конституційно- правового статусу особи, порівняльно-правового дослідження, що був використаний для визначення особливостей прав та обов’язків особи у ФРН, а також системно-структурний та формально-догматичний, які були застосовані в роботі для дослідження структури конституційно-правового статусу особи.