Правова характеристика договору доручення (ID:367770)
Зміст
ВСТУП……………………………………………………………… 3
РОЗДІЛ 1 ПОНЯТТЯ ТА ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРУ ДОРУЧЕННЯ……………………………………………….
6
1.1. Поняття та ознаки посередницької діяльності………………. 6
1.2 Правове регулювання посередницької діяльності…………… 9
РОЗДІЛ 2 ПОНЯТТЯ ДОГОВОРУ ДОРУЧЕННЯ У ПОСЕРЕДНИЦЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ………………………………………
14
2.1 Поняття, сутність та форма договору доручення……………. 14
2.2. Зміст та сторони у договорі доручення……………………… 17
РОЗДІЛ 3 ЗМІНА, ПРИПИНЕННЯ ЧИ РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ДОРУЧЕННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН……… 25
ВИСНОВКИ………………………………………………………… 33
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………… 35
Зразок роботи
Актуальність теми. Відродження приватного права України являє собою довготривалий та досить об’ємний процес, який охоплює не лише розробку системи новітніх правових норм, а й передбачає запозичення, переробку та засвоєння нормативного змісту права. Для здійснення цивільних прав та обов’язків фізичні та юридичні особи нерідко змушені звертатися до послуг інших осіб, які здійснюють в їх інтересах різноманітні дії, що породжують виникнення, зміну та припинення цивільних правовідносин. Відносини такого роду прийнято називати представництвом. Найбільш розповсюдженим договором, який обумовлює виникнення представництва, є договір доручення, без існування якого неможливо уявити сучасне суспільне життя та цивільний обіг.
Актуальність дослідження договору визначається активним його використанням у цивільно-правових відносинах і широким спектром застосування. Договір доручення застосовується при виникненні потреби в професійному представництві інтересів одного з учасників цивільних відносин перед іншими у сфері підприємницької діяльності, при наданні юридичної допомоги фізичним і юридичним особам, а також при представництві в судах та інших органах державної влади. У зв’язку з розвитком ринкових відносин, комерційної діяльності з використанням комерційного представництва з’являються нові сфери застосування договору доручення.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є з’ясування поняття, змісту і характерних ознак договору доручення за цивільним законодавством України. Для досягнення зазначеної мети в курсовій роботі було досліджено:
регулювання відносин доручення у сучасному цивільному законодавстві України;
з’ясувати співвідношення договору доручення із суміжними договорами, які регулюються ЦК України;
визначити особливості укладення, зміни та припинення договору доручення за цивільним законодавством України.
Об’єктом дослідження є правовідносини, що виникають при укладанні, виконанні, припиненні договору доручення за сучасним цивільним законодавством України.
Предметом дослідження є договір доручення у сучасному цивільному законодавстві України.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження договору доручення в сучасному цивільному законодавстві України було обрано загальнонауковий діалектичний метод дослідження правових явищ. Використання діалектичного методу дозволило розглянути договір доручення як правову категорію, що знаходиться у процесі постійного розвитку, і визначити його місце в системі цивільно-правових договорів, проаналізувати структурні та змістовні особливості даного виду договору.
Інші роботи з даної категорії: