Зразок роботи
Розділ 1
Теоретико-методологічні засади дослідження правових гарантій конституційних прав і свобод людини і громадянина
1.1. Поняття та сутність правових гарантій конституційних прав і свобод людини і громадянина
Конституційні права та свободи людини та громадянина є одним із основоположних та фундаментальних компонентів правового статусу особи. Як нам відомо, вони виділяються із загального установленого порядку права та визначають роль правового статусу людини, громадянина в суспільстві та державі. Таке явище як соціально-культурний розвиток людства становить одну із вічних тем для дискусій у призмі прав та свобод людини. Теоретико-методологічні знання мають велике значення як при створенні нормативно-правових актів так і при наукових дослідженнях з права. Також, чітке окреслення системи поняття сутності теми магістерської роботи має важливий теоретичний та практичний вплив. Тож, для визначення поняття правових гарантій конституційних прав і свобод людини і громадянина, на наш погляд, потрібно об’єктивно розкрити зміст та знайти чітке висвітлення поняття у дослідженнях науковців. О. В. Совгиря, Н.Г. Шукліна, О.В. Батонов та інші вчені правознавці відзначають, що такі поняття як «конституційні», «основні», «фундаментальні» права, часто вживаються як синоніми у науковій літературі.
Із теорії конституціоналізму ми вивчали, що в конституціях держав та міжнародно-правових актах знаходяться основні конституційні права та свободи. Як ми знаємо, виділення із загальної системи прав та свобод не означає, що всі інші права є неважливими для держави та такими, що вимагають менших зусиль для їх реалізації. Тому, можемо зробити висновок – те, чим керуються при вирішенні правових питань, тобто закон, створений для всіх, однак права та свободи людини та громадянина є основоположними.
Слід відмітити думку О.О. Майданника, який зазначає, що важливим фактом є розмежування понять «права та свободи людини» і «права та свободи громадянина», данні поняття є близькими, однак мають і різні риси, хоча нерідко їх використовують як синоніми. В основних права і свободах правового статусу людини та громадянина закладається можливість інших прав і свобод, що виникають під час нормальної життєдіяльності людини.
Давайте розглянемо як визначає О.О. Майданник поняття «права людини» та «права громадянина», а також поняття «свободи людини і громадянина».
Згідно думки науковця, поняття «права людини» підкреслює увагу і наголошує на невідчужуваності прав людини та громадянина. Сутність цих прав зумовлює визначення - всім членам суспільства, групи людей, які перебувають у тісних стосунках, притаманні свобода і гідність. Тож, виходячи з цього науковець вказує нам, що зміст поняття «права громадянина» включає в собі характеристики прав людини саме як громадянина певної держави.