Місце і роль профспілок у трудових правовідносинах (ID:398420)
Зміст
1. Місце і роль профспілок у трудових правовідносинах
Завдання 2.
Завдання 3.
Завдання 4.
Завдання 5.
Список використаної літератури
Зразок роботи
Розвиток ринкової економіки в Україні неможливий без створення та фу-нкціонування належної системи правового захисту учасників трудових право-відносин. Серед різноманітних форм захисту трудових прав та інтересів праців-ників одне з ключових місць посідають профспілкові організації. В чинному за-конодавстві по профспілкові організації передбачено правові основи й інші пе-редумови для здійснення ними захисної функції. Проте нечіткість окремих норм законодавства в поєднанні з різним їх тлумаченням призвели до того, що профспілкові організації не завжди можуть на належному рівні здійснювати за-хист трудових прав працівників.
Одними з найчисленніших, проте найменш захищених суб’єктів трудових правовідносин варто визнати найманих працівників. Задля захисту своїх соціа-льно-трудових прав і законних інтересів працівники, відповідно до положень Конституції України [1], Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» [2], кодексу законів про працю України [3] та інших норма-тивно-правових актів, мають право об’єднуватись у професійні спілки. відпові-дно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону, професійна спілка (профспілка) – добровільна не-прибуткова організація, що об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтереса-ми за родом їхньої професійної (трудової) діяльності (навчання).
Проте, для того щоб більш ґрунтовно та якісно визначити місце профспі-лок у сфері захисту трудових прав працівників, необхідно акцентувати увагу на такому: по-перше, дослідити історичні етапи становлення й розвитку профспі-лок на теренах сучасної України; по-друге, проаналізувати повноваження проф-спілок у випадку припинення трудових правовідносин.
Досліджуючи питання історичного становлення й розвитку професійних спілок, ми погоджуємося із думкою В.І.Смолярчука, який відзначає, що профе-сійні спілки виникли як добровільні об’єднання робітників і службовців за професіями. Автор переконує, що саме від цього й виникла назва «профспілка». П
Інші роботи з даної категорії: