Джерела аграрного права України: поняття, види та загальна характеристика (ID:412215)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ДЖЕРЕЛ АГРАРНОГО ПРАВА 5
1.1. Поняття джерела права 5
1.2. Сутність джерел агарного права 8
1.3. Класифікація джерел агарного права 18
РОЗДІЛ 2. ВИДИ ДЖЕРЕЛ АГРАРНОГО ПРАВА 29
2.1. Конституція України як основа джерел аграрного права 29
2.2. Аграрні закони України 30
2.3. Підзаконні нормативно-правові акти в структурі джерел аграрного права 32
РОЗДІЛ 3. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ АГРАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ 39
ВИСНОВКИ 48
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 52
Зразок роботи
ВСТУП
Незважаючи на їх основоположне значення, джерелам аграрного права у сучасній аграрно-правовій теорії не приділено належної уваги. Наявний багаж знань про джерельну базу аграрного права ґрунтується, по суті, на здобутках доктрини колгоспного і сільськогосподарського права. Але з тих пір кардинально змінилися як соціально-економічне й політичне середовище, так і характер самих аграрних відносин, основу правового врегулювання яких формують джерела аграрного права.
Актуальність теми дослідження. Практика формування аграрного законодавства свідчить, що воно відбувається як хаотичне накопичення нормативно-правових актів, не зорієнтоване на послідовне утвердження й забезпечення прав і свобод селянина, створення належних правових передумов реформування аграрних інститутів. Тенденція нерівномірного розвитку є характерною для аграрного законодавства, й це значною мірою впливає на досягнення його ефективності. Сучасна система аграрного законодавства продовжує перебувати в перехідному стані, вона є нестійкою та надміру динамічною. Тому в сучасних умовах особливої актуальності набувають дослідження напрямів удосконалення аграрного законодавства і перспектив його систематизації.
Класифікація норм аграр¬ного права має велике наукове та практичне значення. Вона сприяє виявленню та розумінню особливостей норм аграрного права як таких та їх окремих видів; а відтак – і розумінню системи аграрного права, складовою якої вони є.
Актуальність вказа¬них проблем зумовлює необхідність аналі¬зу сучасного стану джерел аграрного права як самостійної галузі права України та фор¬мулювання напрямків їх розвитку на пер¬спективу з метою забезпечення ефектив¬ності правового регулювання аграрних від¬носин та гарантування продовольчої безпе¬ки нашої держави. Потреба таких наукових розробок зумовлена ще й тим, що в націо¬нальній доктрині аграрного права зазначе¬ні проблеми залишаються недостатньо роз-робленими подібно до того, як ці питання розглядалися у теорії колгоспного та сіль¬ськогосподарського права.
На питання джерел аграрного права звертали свою увагу такі вчені, як В.М. Єрмоленко, В.П. Жушман, Ю.М. Крупка, В.В. Носік, В.І. Семчик, А.М. Статівка, В.Ю. Уркевич та інші.
Об`єктом дослідження є суспільні відносини, які складаються у процесі аграрних правовідносин.
Предметом дослідження є джерела аграрного права України: поняття, види та загальна характеристика.
Метою дослідження є аналіз джерел аграрного права, визначення їх класифікації, дослідження тенденцій розвитку та напрямків вдосконалення.
Для досягнення поставленої мети, визначені наступні завдання:
• Визначити поняття джерела права;
• Окреслити сутність джерел агарного права;
• Дати класифікацію джерел агарного права;
• Дослідити Конституцію України як основа джерел аграрного права;
• Проаналізувати аграрні закони України;
• Дослідити підзаконні нормативно-правові акти в структурі джерел аграрного права;
• Визанчити можливості кодифікації аграрного законодавства;
• Окреслити тенденції розвитку та удосконалення аграрного законодавства України.
Структура курсової роботи. Курсова складається зі вступу, трьох розділів, шести підрозділів, висновків, списку використаних джерел. Загальний обсяг курсової становить 59 сторінок, список використаних джерел складає 64 найменування.
Інші роботи з даної категорії: