Зміст
Задача 1.
Громадянин Довженко подав позов до державної адміністрації району міста до громадянина Спирти про визнання ордена недійсним та виселення його сім ї з квартири.
Позивач зазначив, що 1 вересня 2009 р. на підставі рішення державної адміністрації від 3 липня 2008 р. він одержав ордер на квартиру, і в березні 2010 р. по закінченні опоряджувальних робіт у квартирі його сім’я збиралася туди вселитися.
10 жовтня 2009 р. рішенням цієї ж державної адміністрації на цю квартиру було видано ордер Стирті який позивач просив визнати недійсним.
Відмовляючи в позові Довженкові, суд послався на те, що наймодавець вправі до заселення квартири скасувати або змінити своє рішення, що Довженко не мешкав у спірній квартирі і не уклав з житловим органом договору найму, не реалізувавши тим самим право на вселення.
Оскаржуючи рішення, Довженко посилався на те, що після одержання ордера він з дружиною не вселявся, оскільки в будинку не працював ліфт та не було гарячого водопостачання.
Які права надає ордер на квартиру? Чи правильно вирішено спір судом? Які юридичні дії мають здійснити члени сім’ї наймача при вселенні?
Задача 2.
Громадянка Рудик та члени її родини подали позов до Київського заводу «Укрточмаш», виконком Шевченківської ради м. Києва та до громадянина Чурикова про визнання недійсним ордера, виданого останньому, і надання йому житлового приміщення, що звільнилося.
Позивачка зазначала, що її сім’я з п’яти осіб у загальній квартирі займає дві кімнати площею 31,9 кв. м. У цій же квартирі звільнилися кімнати площею 27, 6 кв. м. Усі ці кімнати раніше складали одну чотирикімнатну квартиру. Всупереч будівельним правилам і санітарним нормам її було переобладнано на дві ізольовані квартири. Оскільки завод «Укрточмаш», на балансі якого перебуває будинок, відмовив у приєднанні звільнених кімнат, виконком Шевченківської районної ради за рішенням адміністрації та профкому заводу видав ордер на їх заселення сім’ї Чурикова.
Який порядок надання житлового приміщення, в якому мешкають двоє або більше наймачів що звільнилося? Які правові наслідки наступають у разі самовільного переобладнання чи перепланування житлового приміщення? Які рішення повинен ухвалити суд?