Правове регулювання господарсько-правової діяльності у сфері міського господарства (ID:441563)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП.5
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАТУСУ МІСТ І СТРУКТУРИ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА.10
1.1. Правовий статус міст.10
1.2. Поняття міського господарства та його структури.18
1.3. Проблематика управління функціонуванням і розвитком міського господарства в сучасних умовах господарювання.31
Висновок до 1 розділу.45
РОЗДІЛ 2. ПРАВОВІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА.46
2.1. Конституційні засади функціонування міського господарства.46
2.2. «Місцево-правові» засади функціонування міського господарства.61
2.3. Відповідальність органів та посадових осіб міського господарства.69
Висновок до 2 розділу.79
РОЗДІЛ 3. ПЕРСПЕКТИВИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В УКРАЇНІ.82
3.1. Система сучасного міського утворення та організаційно-правове забезпечення його цілісного розвитку.82
3.2. Формування міської інноваційної системи як одна з найважливіших умов підвищення ефективності і динамічного розвитку міського господарства.95
Висновок до 3 розділу.126
ВИСНОВКИ.128
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.135
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Одним із найважливіших напрямків соціально-економічних реформ в Україні є підтримка і розвиток міст, оскільки Україна – це урбанізована країна. Майже 70, 1 % населення проживає в містах, близько 61 % – у великих містах. Кардинальні зміни, яких останнім часом зазнали міста, були настільки багатоплановими й динамічними, що наукове осмислення нових реалій, а тим більше особливостей правового регулювання господарсько-правової діяльності у сфері міського господарства є нині як ніколи актуальним.
Сучасне місто – це багатоплановий і складний функціональний механізм, основною метою якого є забезпечення життєдіяльності населення, для чого потрібен значний економічний, соціальний і господарський потенціал. Накопичений досвід свідчить про те, що з огляду на різноманіття особливостей соціально-економічного укладу вітчизняних міст виникає безліч не тільки економічних, соціальних, а й, перш за все, правових проблем. Практика реалізації економічних реформ останнього десятиліття показала, що основні проблемні вузли та протиріччя, що виникають саме в сфері забезпечення життєдіяльності міст та міського населення, лежать у сфері правового забезпечення функціонування міського господарства.
Багато соціальних суперечностей, які мають місце на рівні міських утворень, пов’язані з пробілами у правовому регулюванні та правовими колізіями, що виникають у сфері взаємовідносин громадян (жителів міста) та органів влади й управління, до функціональних обов’язків яких входить забезпечення задоволення повсякденних потреб городян та життєзабезпечення міста в цілому. Слід особливо підкреслити, що зазначені процеси стають новим інституційним чинником, який реально впливає на зміст та хід суспільного розвитку.
.....................................
Інші роботи з даної категорії: