Кримінологічна характеристика злочинності неповнолітніх в Україні (ID:461032)
Зміст
ВСТУП…………………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ ТА ПОКАЗНИКИ НЕПОВНОЛІТНЬОЇ ЗЛОЧИННОСТІ……………………………………………………….….……………..5
1.1. Поняття злочинності неповнолітніх…………………………...….……….……...5
1.2. Кількісні та якісні показники неповнолітньої злочинності…….……………….9
Висновки до першого розділу……………………………………………….………..13
РОЗДІЛ 2. КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОСОБИ НЕПОВНОЛІТНІХ ЗЛОЧИНЦІВ………………………………………………….………………………..15
2.1. Типологія неповнолітніх злочинців……………………….…………………….15
2.2. Ознаки особи неповнолітніх злочинців……………………….……………..….17
Висновки до другого розділу…………………………………….…………….……..20
РОЗДІЛ 3. ПРИЧИНИ ТА УМОВИ ЗЛОЧИННОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ………………………………………………….…………………22
3.1. Криміногенні детермінанти злочинності неповнолітніх та їх класифікація………………………………………………………..…………………..22
3.2. Соціальні причини та умови злочинності неповнолітніх……………..…….…24
Висновок до третього розділу…………………………………………..………….....27
ВИСНОВКИ……………………………………………………………..……….…….28
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………..……………32
Зразок роботи
Актуальність курсової роботи.Проблема злочинності була і є однією з найгостріших на всіх етапах історії будь-якої держави. Упродовж століть держави та їхні уряди постійно розробляли і прагнули удосконалювати системи боротьби із злочинністю, зокрема шляхом посилення покарання за злочини, збільшення кількості правоохоронних органів, проте злочинність і далі існує. Єдиний результат, здобутий у цьому двобої – періодичне зменшення її рівня.
На жаль боротьба із злочинністю неповнолітніх – є однією із центральних проблем боротьби із злочинністю загалом. На сьогодні в Україні немає визначеної концепції або національної програми запобігання злочинності серед неповнолітніх. Тому вивчення злочинності неповнолітніх з точки зору кримінології є вкрай важливим завданням з метою розуміння чинників, які зумовлюють даний вид злочинності і можливих шляхів дієвої профілактики злочинності неповнолітніх.
Отже, дослідження питання неповнолітнього злочинця є актуальним та має теоретичний та практичний інтерес.
Мета та задача курсової роботи. Метою курсової роботи є аналіз кримінологічної характеристики злочинності неповнолітніх та визначення їх особливості.
Реалізація поставленої мети передбачає розв’язання таких завдань:визначити поняття злочинності неповнолітніх;розглянути кількісні та якісні показники злочинності неповнолітніх;встановити кримінологічної характеристики особи неповнолітніх злочинців, а саме типологія та ознаки;дослідити криміногенні детермінанти злочинності неповнолітніх та їх класифікація;встановити соціальні причини та умови злочинності неповнолітніх.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у результаті злочинності неповнолітніх.
Предметом дослідження є кримінологічна характеристика злочинності неповнолітніх в Україні.
Методи дослідження. В курсовій роботі використано сукупність як загальних, так і спеціальних методів і прийомів наукового пізнання, застосування яких дозволило всебічно проаналізувати об’єкт дослідження, а саме: методи класифікації та групування, методи статистичного дослідження та інше.
Правову основу дослідження становлять: Конституція України, Кримінальний кодекс України,Конвенцію ООН «Про права дитини», діючі законодавчі та підзаконні нормативно-правові акти, навчальна література та інше.
Наукова новизна одержаних результатів визначається тим, що у роботі здійснено комплексний всебічний аналіз кримінологічної характеристики злочинності неповнолітніх, яка безпосередньо має вплив на суспільство та має ознаки збільшення. Та як наслідок можливо здійснити розширення встановлених понять в кримінології щодо злочинності неповнолітніх, вдосконалення існуючих заходів запобігання жіночої злочинності.
Практичне значення одержаних результатів вкурсовій роботі сформовано положення, стан, висновки та пропозиції, які мають значення для подальшого розвитку наукових розробок щодо кримінологічної характеристики злочинності неповнолітніх.
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, шести підрозділів, висновку та списку використаних джерел (25 найменувань). Загальний обсяг роботи становить 34 сторінок, обсяг основного тексту – 26, список використаних джерел – 3 сторінки
Інші роботи з даної категорії: