Зразок роботи
Актуальність теми роботи. Сьогодні в Україні відбуваються досить динамічні економічні, політичні, соціальні, культурні, інформаційні та інші зміни, які досить сильно впливають на характер суспільних відносин, основним регулятором яких виступає правова система, тобто комплекс взаємопов'язаних і узгоджених юридичних засобів регулювання. Слідом за цими змінами, перебудовуються і всі складові елементи правової системи, одним з яких є правовий режим [14]. Актуальність дослідження даної теми полягає в тому, що останнім часом категорія «правовий режим» залишається однією з найбільш вживаних в юридичній науці, а також досить часто респонденти користуються послугами в нормативно-правових актах. Зазначені умови свідчать про необхідність впровадження оновлених правових режимів, що пов'язано з реформуванням правових інститутів, а також необхідності орієнтування на більш досконалі методи правового регулювання. Реформування або впровадження нових правових режимів пов'язане також з необхідністю змін законодавства і приведення їх до норм міжнародних стандартів, вдосконаленням системи державного регулювання, посиленням механізму захисту прав громадян і т.д.
Дослідженню особливостей категорії правового режиму і адміністративно-правового режиму приділяється велика увага, але необхідно зазначити, що визначення категорії правового режиму і визначення його місця в теорії права на сьогоднішній день залишаються малодослідженими. Фактично відсутні комплексні монографічні дослідження цього поняття, які б дозволили розкрити загальне визначення правового режиму. застосування категорії правового режиму на практиці стикається з проблемою: відсутністю системи правового регулювання в державі, важливість реагування на суспільні відносини, що виникають і змінені в уже введених.
Метою роботи є дослідження адміністративно-правових режимів в Україні і визначення їх місця й сутності в рамках вітчизняної правової системі у сучасному вимірі державотворення й юридичної визначеності. Досягнення поставленої мети передбачає реалізацію наступних завдань:
Дослідити поняття та ознаки адміністративно-правових режимів;
Проаналізувати принципи адміністративно-правових режимів;
Дослідити критерії класифікації адміністративно-правових режимів;
Проаналізувати види та зміст адміністративно-правових режимів;
Об'єктом дослідження є суспільні відносини, які пов'язані з функціонуванням адміністративно-правових режимів у різних сферах правового регулювання та законодавство України, система адміністративного права, Конституція України, нормативно-правові акти та інше.
Предметом дослідження є вивчення адміністративно-правових режимів та їх застосування, актуальна проблематика їхнього доктринального забезпечення.
Методологічним підґрунтям роботи є сукупність загальнонаукових та спеціальних методів юриспруденції, а саме було використано засади й принципи порівняльно-узагальнюючого, критично-аналітичного, структурно-функціонального, формально-логічного, юридично-конструкційного методів та методів логічного узагальнення, екстраполярного зіставлення і емпіричного підсумку.
Структура курсової роботи. Структура курсової роботи складається із реферату, вступу, двох розділів, що об’єднують чотири підрозділи, висновків, списку використаних джерел. Загальний обсяг охоплює 25 сторінок. Список використаних джерел та літератури містить 20 позицій.