МАТЕРІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ (ID:463274)
Зміст
ВСТУП.......................................................................................................................................... 3
Розділ 1. поняття матеріальної відповідальності та умови її настання......................................................................................................................................................... 5
Розділ 2. особливості притягнення до матеріальної відповідальності 8
ВИСНОВОК............................................................................................................................... 11
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ....................................................................... 12
Зразок роботи
Актуальність теми дослідження. Право на працю є однією з державних гарантій, встановлених Конституцією України. Проте, варто зауважити, що як і у будь-якій сфері суспільного життя в галузі трудового права існує певна відповідальність за порушення та неналежне виконання своїх трудових обов'язків [14, c. 359]. Одним із видів такої відповідальності є матеріальна. Саме в цей період Україна переживає період переходу до європейських цінностей та економічного розвитку. В результаті таких перетворень відбувається і реформування українського трудового законодавства, яке існує ще з часів СРСР.
Зазначене питання досліджувала велика кількість вітчизняних науковців, зокрема, О.А. Абрамова, Р.З. Лівшиць, В.Г. Малова, А.Р. Марцюк, В.С. Венедиктов, В.І. Прокопенко, Н.М. Хуторян та інші, у зв'язку з чим висловлювалися різні точки зору.
Основними цілями дослідження даного інституту теорії держави і права є: вивчити поняття та особливості матеріальної відповідальності у галузі трудового права.
Метою даної роботи є дослідження і розкриття поняття матеріальної відповідальності та визначення її особливостей.
Згідно визначеної мети, завданнями роботи є:
Розкрити поняття матеріальної відповідальності у трудовому праві;
Визначити підстави для настання матеріальної відповідальності;
Охарактеризувати особливості притягнення робітника до матеріальної відповідальності.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають в галузі праці. Предметом дослідження є матеріальна відповідальність як категорія трудового права.
Методи дослідження – системний, функціональний, аналітичний, техніко-юридичний, формально-логічний, узагальнення та інші методи дослідження.
У роботі використані нормативно-правові акти України, підручники з трудового права України та судова практика по трудовим спорам.
Робота складається з вступу, 2 розділів основної частини, висновків, списку використаної літератури.
Інші роботи з даної категорії: