Зразок роботи
ВСТУП
Необхідність майново-господарських зобов’язань, зумовлена їх функціональною роллю в певних господарських правовідносинах, в яких сторони даних відносин наділені взаємними обов’язками і правами. Досить велика кількість аспектів, свідчить про те, що в економіці ключову роль відіграють матеріально-господарські зобов’язання.
У нашому сьогоденні українська політика нашої країни направлена на підвищення ділової обізнаності та ефективності учасників господарських відносин, модернізація підприємництва на якій базується підвищення дієвості суспільного виробництва, його соціальна спрямованість відповідно до вимог Конституції України, закріпити суспільний господарський порядок в економічній системі України, сприяти співпраці її з іншими економічними системами.
Обрана тема бакалаврської роботи, досить актуальна на території України та за її межами, оскільки господарсько-майнові зобов’язання «пронизують» цивільне та господарське право. Також, актуальним є аналіз питань, які пов'язані із регулюванням та юридичної відповідальності при виконанні майново-господарських зобов'язань.
Ключові аспекти економіки на світовому ринку, уособлюють в собі цілковиту господарську самостійність установ, організацій та підприємств, що функціонують, безпосередньо в народному господарстві.
Вони виступають в різноманітних господарських, виробничих та інших сферах. Дані суспільні відносини, безперечно, вимагають нормативно визначеного, правового регулювання, як наслідок вони отримують характер правовідносин.
Надання усіх умов для належної та продуктивної роботи суб’єктів господарювання, а також від правової підтримки ринкових реформ та безперечного дотримання останніми вимог чинного законодавства – не можливо уявити перехід економіки нашої держави до прогресивних ринкових відносин.
Серед науковців, які досліджували матеріально-господарські зобов’язання, варто відзначити: В. С. Мілаш, О. А. Беляневич, О. М. Вінник, З.М. Заменгоф, І. Є. Замойського, Г.Л.Знаменського, О.С.Iоффе, Г. Єллінека, В.П. Казимирчука та ін.
Метою бакалаврської роботи є – дослідження характерних ознак регулювання господарським правом дотримання та виконання господарсько-майнових зобов’язань відповідно до чинного законодавства України.
Для досягнення поставленої мети в роботі будуть використовуватися наступні завдання:
1. Окреслити сутність поняття господарсько-майнового зобов’язання;
2. Визначити юридичну природу та шляхи виникнення господарсько-майнових прав
3. Визначити умови за яких здійснюються господарсько-майнові зобов’язання;
4. Сформувати та окреслити наслідки порушення порядку та умов виконання господарсько-майнових зобов’язань;
5. з’ясувати правові засади укладення, зміни та припинення договорів в процесі здійснення майново-господарських зобов’язань;
6. визначити підстави господарсько-правової відповідальності при неналежному виконанні майнових зобов’язань
7. розглянути види відповідальності за неналежне дотримання чи невиконання господарських зобов’язань.
Об’єктом бакалаврської роботи є господарсько-майнові зобов’язання, котрі характеризуються власними видами, підставами та ознаками.
Предметом роботи виступають суспільні відносини, що утворюються між суб’єктами господарювання в процесі здійснення господарсько-майнових зобов’язань.
У процесі написання бакалаврської роботи було використано наступні методи: діалектичний, системно-функціональний, історично-правовий, формально-логічний, порівняльно-правовий, соціологічний, порівняльно-ретроспективний.
Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що вони можуть бути використані та застосовані:
у науково-дослідній роботі при подальшому дослідженні проблемних аспектів в господарсько-матеріальних зобов’язаннях;
у сфері правотворчості при вдосконаленні чинного законодавства України, підготовці нових правових актів чи оновлення вже наявних для покращення, а також виправлення неточностей або недоліків, яких допущено під час розробки окремих нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини у галузі господарських зобов’язань;
у навчальному процесі при підготовці розділів підручників і навчальних посібників з дисциплін цивільного права направленості при підготовці відповідних методичних матеріалів, складанні навчальних робочих програм, навчально-методичних комплексів, розробці спецкурсів.
Структура роботи:Бакалаврська робота здобувача вищої освіти складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел. Повний обсяг бакалаврської роботи становить 68 сторінок, з яких: основний текст – 60 сторінок, список використаних джерел – 5 сторінок. Список використаних джерел включає 50 найменувань.
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ МАЙНОВО-ГОСПОДАРСЬКИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ТА ДЖЕРЕЛА ЇХ ВИНИКНЕННЯ
1.1. Юридична природа та шляхи виникнення господарсько-майнових прав
Для аналізу юридичної природи майново-господарських прав та шляхи їх виникнення необхідно розкрити визначення, самих господарських зобов’язань та за допомогою використання теоретичного аналізу розкрити основні шляхи виникнення таких прав на основі використання здобутків, які були висвітлені в наукових працях науковців у даній сфері та відповідних положеннях чинного законодавства господарського права України.
Визначення «Господарське зобов’язання» виникло, завдяки науці господарського права. Не зважаючи на те, що поняття «зобов’язання» зародилося, безпосередньо в цивільному законодавстві, однак саме характерні засади правового регулювання та господарської діяльності виокремили та допомогли підкреслити господарські зобов’язання [14].
Відповідно до господарського кодексу України, зобов’язанням називають суспільні відносини, які виникають між учасниками (учасником) відносин та суб’єктом господарювання (кредитор чи управлена сторона), дані відносини ґрунтуються на підставах, які закріплені в чинному законодавстві України.
У силу цього, підстави зобов’язують одного суб’єкта відносин (наприклад:боржник) виконати деяку дію майнового характеру на користь іншої сторони (наприклад: виплатити кошти чи виконати певну роботу), чи навпаки не робити певні дії, у свою чергу інша сторона може наполягати на виконанні обов’язку покладеного на боржника (частина 1 стаття 173 Господарського кодексу України) [7].
Юридичною природою виникнення господарських зобов’язань, а іншими словами основоположною підставою виникнення даних зобов’язань є правові відносини, які втілюються