Правова доктрина (ID:544609)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ДОКТРИНА ЯК ПРАВОВЕ ЯВИЩЕ 5
1.1. Правова доктрина як юридична категорія 5
1.2. Доктрина як об'єкт класифікації 8
1.3. Політико-правова доктрина як джерело права: історико-правовий аспект 11
Висновок до Розділу 1 13
РОЗДІЛ 2. МІСЦЕ ТА РОЛЬ ПРАВОВОЇ ДОКТРИНА У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ 14
2.1. Поняття та структура правової системи держави у контексті дослідження правової доктрини як її елемента 14
2.2. Доктрина як джерело сучасного права 17
2.3. Місце правової доктрини у структурі правосвідомості 20
Висновок до розділу 2 23
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОВОЇ ДОКТРИНИ 24
3.1. Перспективи міжнародно-правової доктрини України в угоді про асоціацію з Європейським Союзом 24
3.2. Перспективи правової доктрини у правовій системі України 27
Висновок до розділу 3 29
ЗАГАЛЬНИЙ ВИСНОВОК 30
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 32
Зразок роботи
Актуальність теми обумовлена потребами реформування та вдосконалення правової системи України, необхідністю пошуку нових підходів до дослідженню традиційних юридичних категорій та практичному використанню відповідних їм явищ у політико-правовій практиці.
Представники вітчизняного і зарубіжного політикуму, науково-експертного середовища неодноразово акцентували увагу на незадовільній якості актів, що приймаються суб’єктами нормотворчості та органами судової влади. У зв’язку з цим наголошується на важливості й необхідності наукового (доктринального) забезпечення юрисдикційної діяльності Конституційного Суду України, інших органів державної влади та місцевого самоврядування.
Нині розвиток суспільства неможливо без наявності розвиненої правової системи. Оскільки на сьогоднішній день спостерігається тенденція вдосконалення законодавства, створення правових понять і методології тлумачення законів, і навіть враховуючи наявність в правового регулювання якості доктринальності, зростає науковий інтерес до вивчення такого правового явища як правова доктрина.
Проблема правової доктрини знаходиться у сфері наукових інтересів таких вітчизняних та зарубіжних авторів, як С.В. Батуріна, І.В. Борщевський, А.О. Васильєв, С.В. Васильєв, І.С. Зеленкевич, О.О. Зозуля, М.В. Кармаліта, Ю.В. Кривинський, Є.О. Мадаєв, Є.Ю. Полянський, Р.В. Пузиков, І.В. Семеніхін, В.М. Сирих, тощо. Питанню різних аспектів правосвідомості значну увагу приділяли С.С. Алексєєв, М.М. Вопленко, І.О. Ільїн, Г.П. Клімова, Н.Ю. Коваленко, А.І. Луцький, С.І. Максимов, Т.В. Михайліна, П.М. Рабінович та інші дослідники. Проте проблема з’ясування місця й ролі правової доктрини у правовій системі залишається нерозв’язаною.
Інші роботи з даної категорії: