Політична система суспільства. Конституційно-правові засади політичної системи України (ID:549823)
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Розділ 1. Політична система суспільства………………………...……………..6
1.1. Поняття та особливості політичної системи суспільства………6
1.2. Сутність та структура політичної системи суспільства……......7
1.3. Функції політичної системи суспільства..………………………....12
Розділ 2. Конституційно-правові засади політичної системи України………17
2.1. Політична система України та проблеми її становлення………..17
2.2. Недоліки правової системи України………………………………...20
Розділ 3. Основний закон і політична система суспільства…………………..23
Висновок………………………………………………………………………....31
Список літератури……………………………………………………………...34
Зразок роботи
Побудова самостійної правової держави і відродження національної свідомості - ось головні риси сьогодення та найважливіший зміст того, дійсно неповторного часу, який тепер переживає наша молода українська держава.
Україна, як і кожна держава характеризується певною формою, тобто відмітним від інших держав способом організації і здійснення політичної влади. У системі нормативно-правових актів держави Конституція України займає особливе місце: її норми мають найвищу юридичну силу, є нормами прямої дії. Вона визначає демократичну спрямованість розвитку правової і політичної системи країни.
Конституційно-правові норми закріплюють насамперед основні принципи, які визначають устрій держави і суспільства. У них встановлюються якісні характеристики держави - суверенітет, форма державного устрою, належність влади народові, політична, економічна, ідеологічна багатоманітність, суб'єкти державної влади, загальні основи функціонування політичної системи України.
Так, в статті 15 Конституції України зазначено, що держава гарантує свободу політичної діяльності, не забороненої законодавством України.
Політична функція Конституції України виявляється в тому, що Основний Закон є інструментом державної політики, проведення загально-соціальних заходів; закріплює основи політичного режиму, принципи організації і діяльності політичної системи суспільства. Ця функція Конституції виявляється перш за все в тому, що в ній на вищому конституційному рівні закріплюються ідеї і принципи, завдання і стратегічні цілі державної політики в різних сферах суспільного життя. В умовах побудови суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, формування цивільного суспільства необхідно саме в Основному Законі закріпити демократичну спрямованість розвитку суспільства і держави, сприяти за допомогою конституційних засобів становленню нових демократичних інститутів.
Інші роботи з даної категорії: