Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження пов'язана з тим, що держава бере участь у цивільних правовідносинах у різноманітних формах, а також у якості найбільшого власника землі, водних об'єктів, надр, володіє правами щодо континентального шельфу, об'єктів, які були виключені з цивільного обороту; є орендодавцем державного майна; замовником і покупцем за державними контрактами; у власність держави надходить майно в разі визнання угоди недійсною; держава являється власником коштовностей, що містить речі, котрі відносяться до культурних цінностей; є засновником різних типів організацій і унітарних підприємств.
Говорячи про природу держави як суб'єкта цивільного права, не можна залишити поза увагою таку категорію, як цивільна правосуб'єктність держави. Категорія правосуб'єктності є однією з базових у юриспруденції, а правосуб'єктність держави – це ще більш складне і багатогранне поняття.
Будучи носієм влади і впливаючи за допомогою законодавчих заборон і дозволів на ринкові відносини, держава одночасно є суб'єктом цивільного права, наділеним особливими правовими рисами, і виступає учасником різноманітних ринкових операцій.
Мета курсового дослідження: визначити теоретичні засади держави як суб'єкту цивільного права.
Завдання курсової роботи:
1. Здійснити дослідження поняття цивільного права та його предмету.
2. Визначити та охарактеризувати суб’єкти цивільних правовідносин за законодавством України.
3. Визначити та охарактеризувати органи та представників, через яких діє держава у цивільних відносинах.
4. Охарактеризувати правові форми участі держави у відносинах, що регулюються цивільним законодавством.
5. Проаналізувати цивільно-правову відповідальність держави у цивільних зобов'язаннями
Об’єкт дослідження: дослідження держави.
Предмет дослідження: визначення держави як суб'єкту цивільного права.
Методи дослідження. Під час дослідження були використанні такі методи, як:
• логічно-семантичний;
• структурно-функціональний;
• метод аналізу;
• метод порівняльно-правовий;
• метод узагальнення.
Науково-теоретична основа виконання дослідження: Блащук Т. В., Вронська М. В., Єрмошин В. В., Жметкін Р. Г., Килимник І. І., Коструба А. В., Мазір О. С., Михайленко Є. М., Первомайський О. О., Руденко А. В., Садрієва Р. Р., Синайський В. І., Скакун О. Ф., Ткач І. В., Шаблова Є. Г. та інші.
Нормативно-правова база дослідження: Конституція України, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Господарсько-процесуальний кодекс України, Про місцеве самоврядування в Україні, Про місцеві державні адміністрації.
Емпірична база виконання дослідження: Справа № 38/430/2009 Господарського суду м. Києва, Справа №45/391/2010.
Практичне значення отриманих результатів.
Результати дослідження можуть бути використані:
• у науково-дослідницькій сфері – для подальших досліджень і розробок актуальних проблем правосуб'єктності цивільного права.
• у правотворчій сфері – при внесенні змін та доповнень до Цивільного Кодексу, Господарського кодексу України, Господарсько-процесуального кодексу України, законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інші.
• у навчальному процесі – під час підготовки підручників і навчальних посібників з навчальних дисциплін «Цивільне право», «Актуальні проблеми цивільного права».
Структура роботи: Відповідно до мети та завдань дослідження робота складається зі вступу, трьох розділів, чотирьох підрозділів, загального висновку, списку використаних джерел із 37 найменувань, трьох додатків. Загальний обсяг роботи 40 сторінок.