Поняття інновацій та інноваційної діяльності (ID:681864)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. Поняття інновацій та їх види 5
РОЗДІЛ ІІ. Загально-правова характеристика інноваційної діяльності 14
РОЗДІЛ ІІІ. Активізація інноваційної діяльності в сучасних умовах 22
ВИСНОВКИ 29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 32
Зразок роботи
РОЗДІЛ I.
ПОНЯТТЯ ІННОВАЦІЙ ТА ЇХ ВИДИ
У науковій літературі існують різні погляди щодо визначення сутності
поняття «інновація». Проте вперше у науку терміни «інновація» та «інновацій-ний процес» запровадив на початку ХХ ст. австрійський вчений Йозеф Шумпетер. Досліджуючи основні поняття інноваційної теорії, він розглядав інновації як зміни технології та управління, як нові комбінації щодо техніки і технології, використання ресурсів, створення нових товарів тощо. Інновації, за Й. Шумпетером, — це не просто нововведення, а новий чинник виробництва. Нововведення — це процес, що веде до ефективнішого виробництва і завершу-ється новими та істотно модифікованими товарами чи послугами [1, c. 35].
У зв'язку з посиленням ролі науково-технічного прогресу як фактора економі¬чного розвитку в 1980-х рр. уявлення про зміст поняття «інновація», запропоноване Шумпетером, отримало подальший розвиток у роботах зарубіж-них та вітчизняних дослідників.
Зокрема, Савченко О. вважає, що інновація — це процес створення, по-ширення й використання засобів (нововведень) для розв’язання тих педагогіч-них проблем, які досі розв’язувались по-іншому. На думку Санто Б., інновація — це такий суспільно-техніко-економічний процес, який через практичне використан¬ня ідей та винаходів приводить до створення кращих за своїми якостя¬ми виробів, технологій та дає прибуток (у разі, коли інновація орієнто-вана на економічний зиск), її поява на ринку може принести додатковий дохід. Попова О. розуміє інновацію як цілеспрямований і керований процес внесення змін в освітню практику шляхом створення, розповсюдження та освоєння ново-введень [2, c. 180]. А найвідоміші тлумачні словники «Collins Cobuild English Language dictionary» та «Oxford University Press» визначають інновацію як нову ідею чи метод, що впроваджено для виготовлення будь-чого, що ґрунтується на нових ідеях та технологіях [3, c. 49].
Інші роботи з даної категорії: