Курсова робота Провадження у справах про надання дозволу на примусове виконання рішень третейських судів (ID:741962)
Зміст
Вступ.
Розділ 1 «Загальнотеоретична характеристика провадження у справах про надання дозволу на примусове виконання рішень третейських судів».
1.1. «Генезис примусового виконання рішень третейських судів»
1.2. «Правова природа провадження у справах про надання дозволу на примусове виконання рішень третейських судів».
Розділ 2 «Відкриття провадження у справах про надання дозволу на примусове виконання рішень третейських судів».
2.1. «Загальнометодологічні засади дослідження провадження у справах про надання дозволу на примусове виконання рішень третейських судів».
2.2. «Процесуальний статус учасників справи про надання дозволу на примусове виконання рішень третейських судів».
Розділ 3 «Судовий розгляд заяв про видачу виконавчих листів на рішення третейських судів».
3.1. «Специфіка розгляду заяв про видачу виконавчих листів на примусове виконання рішень третейських судів».
3.2. «Підстави для відмови у видачі виконавчого листа на примусове виконання рішення.
Висновки.
Зразок роботи
Одним із пріоритетних напрямів розвитку вітчизняного законодавства є впровадження альтернативних способів розв’язання конфліктів, найпоширенішим з яких є передання спору на розгляд третейському суду. Незважаючи на засади добровільності, які лежать в основі третейського судочинства, все ж єдиний дієвий спосіб звернення рішення третейського суду до примусового виконання полягає у поданні до компетентного суду загальної юрисдикції заяви про видачу виконавчого документа.
За даними аналітичного звіту «Третейські суди в Україні: стан розвитку, статистика, практика та перспективи», підготованого в межах реалізації громадською організацією «Фундація DEJURE» грантового проекту, наданого Програмою USAID «Нове правосуддя», станом на 01.01.2018 р. в Україні зареєстровано 515 третейських судів, з них реально працюють та розглядають спори між сторонами лише 39. Впродовж останніх років ми спостерігаємо суттєве зменшення кількості справ, що розглядаються третейськими судами, зумовлене виключенням з їхньої компетенції розгляду справ щодо нерухомого майна (у 2009 році), а також спорів щодо захисту справ споживачів, зокрема за договором споживчого кредиту (у 2011 році). Так, для прикладу, суди України у 2007 р. розглянули понад 13 тис. справ про видачу виконавчого документа на рішення третейського суду, а в 2018 році видано лише 10 виконавчих листів на виконання рішення третейського суду. З наведеного вбачається величезний потенціал третейського розгляду спорів, який станом на сьогодні практично не використовується, з огляду на надмірне нормативне обмеження компетенції третейських судів [5, с. 33].
Інші роботи з даної категорії: