Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність даного дослідження полягає у з’ясуванні поняття, видів та особливостей матеріальної відповідальності працівників.
Аналізу поняття «матеріальна відповідальність», характеристиці видів матеріальної відповідальності та визначенням її особливостей присвячені роботи таких науковців, як Н.Б. Болотіна, Г.І. Чанишова, В.І. Прокопенко, В.П. Мироненко, О.І. Хайнус, В.В. Юровська, Р.І. Обручков, С.С. Лукаш, О.М. Коротка та ін.
Метою цього дослідження є аналіз матеріальної відповідальності працівників в Україні, розмежування видів матеріальної відповідальності працівників.
Завдання, які постають у даній роботі:
- дослідити поняття «матеріальна відповідальність працівників»;
- проаналізувати види матеріальної відповідальності працівників;
- визначити особливості матеріальної відповідальності працівників ;
РОЗДІЛ I.
ПОНЯТТЯ «МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ» ПРАЦІВНИКІВ
Ставлення до власності формується перш за все тими реальними умовами, в яких перебуває людина, можливостями її впливу на організацію виробництва, розподілом створених результатів праці [10, с. 422].
І хоча відповідно до ст. 41 Конституції України [1] кожен має право володіти, користуватись і розпоряджатись своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, фактичної рівності у праві власності громадян немає і бути не може, оскільки люди не рівні у можливостях набувати право власності. Існуюча нерівність у володінні, користуванні і розпорядженні власністю створює суспільні суперечності, які досить часто переростають у протиправні форми набування власності. З цими негативними явищами держава бореться за допомогою різних галузей права: кримінального, адміністративного, цивільного, господарського. Важливе місце тут належить й трудовому праву України, яке визначає матеріальну відповідальність сторін трудових правовідносин за заподіяну іншій стороні шкоду[10, с. 422].
Матеріальна відповідальність робітників і службовців за шкоду, заподіяну майну підприємства, визначена ст. ст. 130-138 КЗпП [2] та деякими підзаконними актами. Встановлена цими актами відповідальність є важливим засобом виховного впливу на робітників і службовців щодо дисциплінованого ставлення до майна підприємства, поважного додержання існуючого правопорядку, забезпечення матеріальних інтересів конкретних підприємств, трудових колективів і суспільства в цілому. При сприянні відповідальності досягається мета попередження правопорушення в галузі охорони власності підприємства[10, с. 422].