«Об'єкти права інтелектуальної власності в аграрній сфері» (ID:832861)
Зміст
ВСТУП 4
1. Загальна характеристика об’єктів права інтелектуальної власності, що використовуються в аграрній сфері 7
2. Окремі об’єкти права інтелектуальної власності в Україні 13
ІІ. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОБ’ЄКТІВ ІНТЕЛЕК-ТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ В АГРАРНІЙ СФЕРІ 17
1. Міжнародні юридичні доктрини використання об’єктів інтелектуальної власності в аграрній сфері 17
2. Метод Due Diligence об’єктів права інтелектуальної власності в аграрній сфері 21
ІIІ. СПОСОБИ ЗАХИСТУ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ В АГРОСФЕРІ 23
ВИСНОВКИ 29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 31
Зразок роботи
Актуальність наукової роботи полягає у посиленні процесу зростання інвестицій у розвиток сільських територій, який є неможливим без створення ефективної моделі захисту прав інтелектуальної власності. Це, в свою чергу потребує врахування особливостей, які притаманні об’єктам права інтелектуальної власності в аграрному секторі економіки. Відповідно виникає необхідність у детальному вивченні як вітчизняного, так і міжнародного досвіду правового регулювання відносин в зазначеній сфері.
Мета даного дослідження полягає у характеристиці об’єктів права інтелектуальної власності в аграрній сфері.
Завдання роботи відповідно до поставленої мети: здійснити загальну характеристику об’єктів права інтелектуальної власності; дослідити окремі об’єкти вказаного права (зокрема такі селекційні досягнення, як сорти сільськогосподарських рослин і породи тварин, географічні зазначення); виокремити і проаналізувати міжнародні юридичні доктрини використання об’єктів інтелектуальної власності («fair use», «sui generis», «public domain»); систематизувати інформацію щодо проведення процедури Due Diligience вказаних об’єктів; визначити і охарактеризувати основні способи механізми правового захисту прав інтелектуальної власності в аграрній сфері.
Методологічною основою дослідження є філософський (діалектичний), загальнонаукові (формально-логічний та системно-структурний) і спеціально-правові (історико-правовий, порівняльно-правовий, формально-юридичний) методи пізнання, вибір яких обумовлений особливостями його об’єкта, предмета, мети і завдань. Застосування діалектичного методу дало змогу здійснювати комплексний розгляд правовідносин, які складаються у сфері захисту прав інтелектуальної власності в аграрному секторі економіки. Формально-логічний метод дозволив сформувати понятійно-категорійний апарат дослідження, а також сприяв у підготовці його висновків. За допомогою системно-структурного методу визначено способи захисту прав інтелектуальної власності. Застосування порівняльно-правового методу сприяло розгляду міжнародних юридичних доктрин використання об’єктів інтелектуальної власності в аграрній сфері. Формально-юридичний метод дав можливість розкрити зміст норм, що визначають особливості об’єктів права інтелектуальної власності в аграрній сфері. За допомогою історико-правового методу було розкрито розвиток зарубіжного
Інші роботи з даної категорії: