Заборона катувань і жорстокого поводження в діяльності поліції (ID:833163)
Зміст
ВСТУП………………………………………………………………..…………3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЗАБОРОНИ КАТУВАНЬ І ЖОРСТКОГО ПОВОДЖЕННЯ……………………….………………………..…..5
1.1. Поняття та види катувань і жорстокого поводження…….……………..5
1.2. Міжнародні та національні законодавчі акти, що регулюють проблему катувань і жорстокого поводження………………………………………………8
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ ПРОБЛЕМИ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАТУВАНЬ І ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ В ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІЦІЇ ………………………………………………………..…..13
2.1. Статистика випадків катувань і жорстокого поводження в органах поліції……………………..……………………………………………………..…..13
2.2. Заходи щодо запобігання катуванням і жорстокому поводженню…………………………………………..…………………………….19
2.3. Аналіз досвіду боротьби з випадками катувань відповідно до ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод……………….....23
ВИСНОВКИ………………………………………………...…………………29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………….....32
Зразок роботи
Актуальність теми дослідження. В сучасному світі, порушення прав людини та неправомірні дії правоохоронних органів, зокрема поліції, належать до найважливіших проблем. Застосування надмірної сили, жорстоке поводження та катування затриманих та підозрюваних стають серйозною загрозою для прав і свобод людини, а також підривають довіру до правоохоронних органів та державного устрою загалом.
Необхідно підкреслити, що заборона катувань та жорстокого поводження в діяльності поліції має надзвичайно велике значення. Порушення прав людини та безпідставне застосування сили можуть мати серйозні наслідки, включаючи фізичні й психологічні травми, недостовірне зібрання доказів та неправомірні засудження невинних осіб.
Дослідження в цій сфері має на меті виявлення причин та факторів, що сприяють порушенням прав людини в діяльності поліції, а також розробку рекомендацій щодо їх запобігання та усунення. Це важливий крок у зміцненні правової держави та забезпеченні справедливості для всіх громадян.
Потрібно також зазначити, що результати такого дослідження можуть мати практичне застосування у вигляді законодавчих актів, які гарантуватимуть дотримання прав людини та заборону катувань та жорстокого поводження в діяльності поліції. Це буде сприяти побудові суспільства, яке поважає права та свободи кожної людини і забезпечує безпеку та справедливість для всіх громадян.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженнями в даній сфері займалися такі науковці як: Філатов В., Мигаль Р. В., Баштова О. Г., Коваль М. М., Бєлоусов Ю., Малишев В., Хміль О. О., Бабін Б. В. та інші. Окрім цього є масивна база нормативно-правовох актів, які регулюють дане питання: Загальна декларація прав людини, Європейська конвенція з прав людини, Європейська конвенція про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню та ін.
Мета дослідження. Головною метою даного дослідження є оцінка ефективності заходів, спрямованих на запобігання катуванням та жорстокому поводженню в діяльності поліції, а також виявлення причин, що призводять до таких порушень. Крім того, воно спрямоване на розробку рекомендацій з метою поліпшення системи контролю за поведінкою правоохоронних органів та забезпечення дотримання прав людини під час їх діяльності.
Відповідно до поставленої мети сформульовано такі завдання:
• визначити поняття, сутність та змістовні характеристики катування;
• розглянути нормативно-правове регулювання заборони катувань і жорстокого або такого, що принижує гідність поводження чи покарання;
• проаналізувати статистичні дані щодо випадків катувань та жорстокого поводження з боку поліції;
• розкрити як здійснюється профілактика випадків катувань в поліції;
• розглянути практику застосування рішень ЄСПЛ в частині порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в діяльності поліції
Об’єкт дослідження. Об'єктом дослідження є діяльність правоохоронних органів, зокрема поліції, щодо запобігання катуванням та жорстокому поводженню з особами, які знаходяться під її контролем.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є заборона катувань і жорстокого поводження в діяльності поліції.
Методи дослідження. Для вирішення поставлених завдань використовувалися сукупність таких методів: термінологічний метод: метод спостереження; формально-логічний метод; порівняльний метод; структурно-функціональний метод; аналітичний метод; юридичний аналіз.
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі: вступу; 2 розділів; висновків; списку використаних джерел із 18 найменувань. Загальний обсяг – 33 сторінки.
Інші роботи з даної категорії: