Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Адміністративно-правові процеси, котрі виникають під час оперативно-розшукової діяльності, є досить різноманітними, адже стосуються як зовнішніх, так і внутрішньо організаційних напрямів їхньої реалізації, носять як регулятивний, так і правовий характер тощо.
Оперативно-розшукова діяльність повинна захищати життєво важливі людські інтереси від злочинних посягань. Відповідно суб'єкти, які проводять оперативно-розшукову діяльність, також потребують належного захисту. Оперативно-розшукова діяльність є складною системою відносин, яка включає в себе багатосторонні соціально - правові аспекти, що виступає у вигляді таких соціальних гарантій, як високий рівень оплати праці за займаною посадою; забезпечення житлом; медичне обслуговування; страхові гарантії тощо. Правовий захист також має цілу низку правових асектів і передбачає механізм законодавчого закріплення і реалізації прав.
Обов'язком нашої держави є забезпечення захисту осіб, що здійснюють оперативно розшукову діяльності, і диктується це стрімким зростанням криміналізації значних прошарків суспільства й потребою в підвищенні боротьби зі злочинністю. У зв’язку з цим актуальність теми в першу чергу полягає в створенні в Україні правової держави, що спонукає громадян до підготовки та участі в оперативно-розшукових заходах.
Ступінь вивчення проблеми. Питанням соціально – правового захисту суб‘єктів оперативно-розшукової діяльності розглядалися такими ученими: С.В. Албул, В.В. Гончаров, О.В. Горбачов, С.М. Гусаров, А.Т. Комзюк, Ю.В. Мазур, Д.Г. Мулявка, В.В. Назаров, А.С. Омельяненко, М.М. Перепелиця, І.І. Слибич, В.В. Топчій, Н.Є. Філіпенко, Д.Ю. Шумилов, С.В. Якимова. Але, не зважаючи на значну кількість наукових досліджень, питання соціально – правового статусу суб’єктів оперативно-розшукової діяльності у сучасних умовах потребують подальших науково - правових досліджень.
Мета курсової роботи. Мета курсової роботи полягає у здійсненні теоретико – правових аспектів соціально – правового захисту суб‘єкті оперативно – розшукової діяльності та висвітлення основних проблем та шляхів їх вирішення стосовно його удосконалення.
Відповідно до поставленої мети, необхідно вирішити такі завдання:
- розкрити правові аспекти соціально - правового захисту суб’єктів оперативно розшукової діяльності,
- охарактеризувати фінансове та матеріальне забезпечення діяльності оперативних працівників,
- описати проблеми та шляхи їх вирішення щодо надання соціального та правового захисту суб‘єктам оперативно розшукової діяльності,
- встановити правові підстави звільнення оперативного працівника віл кримінальної відповідальності,
- дослідити проблеми та шляхи їх вирішення щодо надання соціального та правового захисту суб‘єктам оперативно розшукової діяльності,
- вивчити зарубіжний досвід щодо надання соціального та правового захисту суб‘єктів оперативно розшукової діяльності та адаптація її в Україні.
Об’єкт дослідження. Об‘єктом дослідження є сукупність правових відносин, які виникають в процесі оперативно – розшукової діяльності.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є соціальний та правовий захист суб‘єктів оперативно розшукової діяльності.
Інформаційною основою на базі котрої иконана робота є діюче національне законодавство, наукові праці, автореферати дисертаційних досліджень, котрі присвячені вивченню соціально – правового захисту суб‘єктів оперативно розшукової діяльності, дані мережі – інтернет тощо