СПЕЦІАЛЬНА КОНФІСКАЦІЯ ЯК ІНШИЙ ЗАХІД КРИМІНАЛЬНО ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ (ID:842258)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. СПЕЦІАЛЬНА КОНФІСКАЦІЯ У СИСТЕМІ ІНШИХ ЗАХОДІВ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ
1.1.Становлення і розвиток законодавства про спеціальну конфіскацію.
1.2.Кримінально-правова характеристика спеціальної конфіскації
1.3.Соціальне призначення спеціальної конфіскації
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ СПЕЦІАЛЬНОЇ КОНФІСКАЦІЇ У КРИМІНАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ ТА ДОКТРИНІ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
2.1. Спеціальна конфіскація в міжнародних нормативно-правових актах та кримінальному законодавстві держав-членів Європейського Союзу
2.2. Сучасний стан застосування норм чинного законодавства у сфері спеціальної конфіскації
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО СПЕЦІАЛЬНУ КОНФІСКАЦІЮ
3.1. Проблеми та суперечності регламентації питань спеціальної конфіскації у кримінальному та кримінально-процесуальному законодавстві
3.2. Перспективи кримінально-правового забезпечення спеціальної конфіскації
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
РОЗДІЛ 1. СПЕЦІАЛЬНА КОНФІСКАЦІЯ У СИСТЕМІ ІНШИХ ЗАХОДІВ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ
1.1.Становлення і розвиток законодавства про спеціальну конфіскацію
Намагаючись установити історію становлення і розвитку законодавства про спеціальну конфіскацію, найперше потрібно констатувати той факт, що інститут конфіскації майна є давно відомим українському законодавству.
Першими нормами відносно конфіскації майна були ті, що містилися ще у кримінальних законотворчих документах Київської Русі та земель, утворених внаслідок феодальних поділів (в IX – на початку XIII ст.). Зокрема, першопроходцем арени спеціальної конфіскації став збірник архаїчного права під назвою Закон Руський. На його основі згодом виникали й письмові джерела права, як, для прикладу, Договори Русі з Візантією 907, 911, 944 і 971 років, де і було передбачено такий вид покарання, як конфіскація [13].
Як найбільш суворе покарання, що застосовувалося за найтяжчі на той час кримінальні проступки (вбивство, розбій, конокрадство, підпали дворів), конфіскація майна закріплювалася й у повній версії Руської правди [85, с. 16], у кримінальних законотворчих документах часів Галицько-Волинського князівства та Литовсько-Руської держави, а також законодавстві, яке діяло на території українських земель протягом перебування України під владою Речі Посполитої (це перша половина XIII – перша половина XVII ст.) [33, с. 20].
Інші роботи з даної категорії: