Зміст
Задача 1.
Пелевін, який є власником приватного будинку, з метою охорони своєї приватної власності встановив по верхній частині двометрового паркану, що огороджує його будинок, провід, по якому пропустив електричний струм. Дільничний інспектор міліції зауважив, що такими діями Пелевін створює небезпеку здоров’ю та життю на його думку.
Дайте правову оцінку діям Пелевіна.
Задача 2.
Подружжя Іванових вирішили розірвати шлюб і уклали у письмовій формі правочин про те, що Іванов не буде претендувати на розподіл квартири, поїде з Одеси і буде постійно проживати разом з матір’ю у Херсоні. Іванова, зі свого боку, зобов’язалась не укладати новий шлюб до закінчення інституту їх дочкою – студенткою першого курсу. За посвідченням правочину Іванови звернулися до нотаріусу. Останній відмовив в посвідченні такого правочину.
Чи правомірні дії нотаріуса і чому?
Задача 3.
Сергій Мовчан з приводу закінчення школи отримав від бабусі подарунок – магнітофон. Через деякий час він спитав бабусю чи не буде вона заперечувати проти того, щоб він обміняв магнітофон на відеокамеру, яка належить його товаришу Колобову. Бабуся не заперечувала й письмово оформила свою згоду на укладання правочину. Обмін відбувся.
Батько Сергія, дізнавшись про обмін, звернувся до Колобова з вимогою повернути магнітофон і забрати відеокамеру, оскільки він своєї згоди на обмін не давав. Колобов відмовився і пояснив, що наскільки йому відомо, магнітофон подарував Сергію не батько, а бабуся, яка дала письмову згоду на укладання правочину. За таких обставин, як вважав Колобов, неповнолітній Сергій не потребує згоди батька на укладання правочину.
Хто правий у цьому спорі? Як вплине згода матері на вирішення спору?
Задача 4.
14-річний Олексій Дьомін поступив на роботу у товариство з обмеженою відповідальністю. Через кілька місяців до директора товариства прийшов батько Дьоміна й розповів, що Олексій нерозумно витрачає свій заробіток: купує дуже дорогі речі, відвідує ресторани і т.д. В той же час сім’я зазнає матеріальних труднощів, оскільки в сім’ї крім Олексія є ще двоє маленьких дітей. До того ж мати Олексія є непрацездатною за станом здоров’я. Директор з розумінням віднісся до проблем сім’ї і розпорядився видавати Олексію на руки лише частину заробітної плати, а іншу частину видавати його батькам.
Чи правильно вчинив директор?
Задача 5.
Орчакова звернулася до суду з заявою про оголошення померлим її чоловіка. В заяві вона пояснила, що Орчаков був членом риболовецького підприємства і працював на сейнері майстром по обробленню риби. Дев’ять місяців тому він, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, випав із шлюпки і потонув. До заяви додавалися акт про нещасний випадок та постанова слідчого прокуратури про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом загибелі Орчакова. Заявниця мотивувала своє прохання тим, що органи РАЦС відмовляють у реєстрації смерті її чоловіка без рішення суду.
Як повинен учинити суд?
Задача 6.
Визнаний у встановленому законом порядку недієздатний громадянин Петров на протязі декількох місяців купував по одній кульковій ручці в день в одному й тому ж магазині. Призначена опікуном його дружина принесла до магазина всі придбані ручки і звернулася до директора магазину з вимогою повернути сплачені за них гроші.
Директор магазину відмовився виконувати вимоги дружини Петрова, посилаючись на те, що Петров укладав дрібні побутові угоди, які будь-який громадянин вправі укладати самостійно.
Вирішить спір по суті.
Список використаної літератури