Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. Формування громадянського суспільства, розбудова України як правової, демократичної держави ставить на порядок денний необхідність дослідження ролі й місця в цьому процесі конституційних та соціальних обов'язків, теоретичного переосмислення уявлень про них з позицій сьогодення, аналізу їх юридичної природи й місця в механізмі правового регулювання. Функціонування соціуму було б практично неможливим, якщо б у ньому не виконувалися обов'язки. Вони виступають одним із засобів реального забезпечення демократичних перетворень у державі, протікання соціальних процесів у режимі законності, а, отже, посідають чільне місце в забезпеченні нормального функціонування соціуму. Водночас соціальні обов'язки – такий же необхідний і важливий елемент конституційного статусу особи, як і основні права та свободи. Разом із тим, досліджуються зазвичай конституційні права людини і громадянина. Виняткового значення набуває гарантування здійснення обов'язків та прав людини, ролі в цьому правового та інституційного елементів, впливу умов і чинників соціальної дійсності, вирішення питань удосконалення механізму реалізації соціальних обов'язків та прав. Даний аспект свідчить про актуальність досліджуваної теми.
Стан наукового дослідження. Проблему конституційних прав і обов’язків у власних працях досліджували – В.Айвазян, С.Алексєєв, А.Астрахань, Н.Бобров, В.Буткевич, В.Горшеньов, В.Єм, А.Заєць, Є.Кравець, П.Рабінович, В.Речицький, Б.Семенек, М.Цвік, В.Шаповал, Ю.Шемшученко та інші. Проте проблема перспективи законодавчого розвитку соціальних обов’язків та прав громадян залишається на початковому рівні дослідження.
Мета дослідження – дослідити поняття та види соціальних обов'язків людини, визначивши їх зв'язок із правами громадянина.
Поставлена перед нами мета вимагає розв’язання концептуальних завдань:
Визначення поняття соціальних обов’язків людини, їх видів та функцій;
Аналіз соціальних прав людини;
Висвітлення зв'язку соціальних прав із обов’язками громадянина та визначення їх ролі у процесі державотворення, зокрема в контексті розвитку адміністративного права.
Об’єкт дослідження – соціальні права та обов’язки людини.
Предмет дослідження – взаємозв’язок між соціальними правами та обов’язками людини, їх законодавча роль.
Методи дослідження. В процесі написання курсової роботи було застосовано описовий, структурний, порівняльний та аналітичний методи.
Структура дослідження. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.