Актуальні питання використання альтернативних джерел енергії в сфері господарювання (ID:889366)
Зміст
ВСТУП……………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ В СФЕРІ ГОСПОДАРЮВАННЯ…………..………………7
1.1. Поняття та історичні засади використання альтернативних джерел енергії………………………………………………………………………………7
1.2. Законодавство щодо використання альтернативних джерел енергії в Україні……………………………………………………………………………12
РОЗДІЛ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ В УМОВАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ………..………….18
2.1. Засоби стимулювання використання альтернативних джерел енергії в Україні………………………………..….….........................................................18
2.2. Правове регулювання використання альтернативних джерел енергії в зарубіжних країнах………………………………………………………………24
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ…….………………...........………………...………………..29
3.1. Проблеми використання альтернативних джерел енергії………………..29
3.2. Перспективи використання альтернативних джерел енергії...…………34
ВИСНОВКИ……………………………………………………………...............39
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….42
Зразок роботи
Українським законодавцем надано розлоге визначення поняття альтернативних джерел енергії шляхом переліку таких джерел. На нашу думку, тлумачення цього поняття саме таким шляхом є найбільш оптимальним, оскільки дозволяє охопити види альтернативних джерел енергії та зрозуміти головну суть, що такі джерела відновлюються або призначенні для вторинного використання, що робить виробництво енергії і саме довкілля більш екологічно чистим.
Одночасно лаконічним є визначення Г. Калетніка і В. Пришляка, що альтернативні джерела енергії – це джерела, які здатні регенеруватися природним чином, зберігаючи при цьому природні баланси, мають практично необмежені обсяги та не завдають шкоди навколишньому середовищу [5, с. 9].
Разом з тим, варто наголошувати, що перелік альтернативних джерел енергії не можна обмежувати. Людство продовжує розвиватися і знаходити нові шляхи видобутку енергії, наприклад в космосі. Саме з огляду на це під поняттям «альтернативні джерела енергії» доцільно розуміти будь-які джерела енергії, які може використовувати людство для виробництва енергії та не шкодять екології, які не вичерпуються в процесі використання або виникають постійно. Звичайно, це визначення не претендує на таке, що остаточне та правильне, але для нас головне, що воно вказує на найважливіші ознаки таких джерел для людства, а саме екологічність та невичерпність. Водночас таке джерело альтернативної енергії як побутові відходи має ознаку вторинного використання, яку тут також можна розуміти як турбота про екологію і забезпечення кругообігу матеріалів, які люди використовують для різноманітного виробництва, а не засмічення ними територій Землі.
Інші роботи з даної категорії: