Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. За українським законодавстовом юридична особа вважається створеною з моменту її державної реєстрації. Тобто, хоча юридичні особи і засновуються за волевиявленням її засновників, але держава (в особі уповноважених органів ) в інтересах всіх учасників цивільного обороту, повністю контролює процес створення та реєстрації юридичної особи. Таким чином, між рішенням засновників про стоврення юридичної особи і безпосередньо реєстрацією проходить досить тривалий термін. Отже, створення юридичної особи- це багатостадійний процес, який включає в себе досить багато стадій, без яких стоврення юридичної особи було б неможливим. Юридичні особи створюються в порядку, встановленому законом.
Засновниками юридичних осіб можуть бути фізичні особи при досягненні ними дієздатності, юридичні особи, а також держава, АРК та територіальні громади. Причому публічно-правові утворення, на відміну від фізичних та юридичних осіб приватного права, можуть створювати не тільки юридичні особи публічного права, а й юридичні особи приватного права (частини 2, 3 ст. 167, статті 168, 169 ЦК).
Встановити єдиний спосіб створення для всіх видів і організаційно-правових форм юридичних осіб неможливо. Розрізняються способи, що застосовуються при створенні публічних і приватних юридичних осіб, при створенні юридичних осіб, які виникають внаслідок злиття, приєднання, поділу, перетворення та виділу вже існуючих юридичних осіб. Разом з тим загальними ознаками, притаманними на сьогодні всім способам створення юридичних осіб, є те, що вони виникають за волею засновників і підлягають державній реєстрації.
Традиційно виділяють такі способи створення юридичної особи:
- розпорядчий;
- нормативно-явочний;
- дозвільний;
- договірний.
Але за умов ринкової економіки застосовуються тільки розпорядчий і нормативно-явочний способи. Якщо перший спосіб є характерним для створення юридичних осіб публічного права, то другий спосіб застосовується для створення юридичних осіб приватного права.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсовї роботи .
Обєктом дослідження курсової роботи є суспільні відносини щодо створення юридичних осіб.
Предмет дослідження – особливості створення юридичної особи.
Метою роботи є дослідження особливостей стоврення юридичної особи в Україні.
Мета дослідження передбачає виконання наступних завдань:
1) З’ясувати теоретичні засади дослідження порядку та способів створення юридичних осіб ;
2) Здійснити аналіз особливостей порядку та способів створення юридичних осіб ;
3) Зробити відповідні висновки та сформувати свої рекомендації.
Для розвязання поставлених завдань було використано такі методи наукового дослідження: порівняння, узагальнення, синтез, аналіз наукових праць, спостреження , абстрагування, конкретизація.
Теоретико- методологічною базою курсової роботи є роботи таких дослідників, як Харитонов Є.О., Борисова В., Блащук Т.В., Надьон В.В. Елементи., Примак В.Д., Кучеренко І. М., Шишка Р.