Зразок роботи
Вступ
База даних — це засіб збору й упорядкування інформації. Бази даних можуть зберігати інформацію про людей, продукти, замовлення або що-небудь ще. Багато баз даних починаються зі списку в текстовому редакторі або електронній таблиці. У міру зростання списку в даних починають з’являтися суперечливі та неузгоджені значення. Форму списку даних буде важко зрозуміти, і існує обмежена кількість способів знайти або отримати підмножини даних для перевірки. Коли ці проблеми починають з’являтися, ми рекомендуємо перенести дані до бази даних, створеної системою керування базами даних (СУБД), наприклад Access.
У сучасному світі бази даних відіграють особливу роль. Все, з чим ми стикаємося щодня в житті, швидше за все, буде записано в тій чи іншій базі даних. Уміння створювати та використовувати бази даних є одним з найважливіших навичок роботи з комп’ютером і завжди потребує фахівців у цій галузі, тому необхідність вивчення властивостей існуючих баз даних та розробки нових демонструє актуальність цього курсового завдання.
MySQL є системою керування базами даних, призначеною для керування реляційною базою даних. Це програмне забезпечення з відкритим кодом, яке буде захищено корпорацією «Oracle». Однак це система баз даних із вбудованим кодом, вбудований код може бути змінений відповідно до наших потреб. MySQL є масштабованою, компактною і надійною системою керування базами даних, яка може працювати на будь-якій платформі, такій як Windows, UNIX, Linux і т.д. і може бути вбудована на робочому столі або на будь-якій серверній машині. Це також дуже добре освоєно з іншими системами керування базами даних, які йдуть на ринок, такими як MS SQL Server, ORAL Database та PHP і так далі
Темою моєї курсової роботи є проектування бази даних «Зимові олімпійські ігри».
Мета курсової роботи: створення інформаційної бази даних Access для проведення та зберігання інформації Зимових олімпійських ігор. У курсовій роботі предметною галуззю є приватна інформація (дані про спортсменів та тренерів) та доступна інформація для усіх користувачів( результати олімпіади, рекорди спортсменів).
Даний проект виконується для цілей:
• Зручне використання великої кількості даних
• Ефективне проведення олімпіади
• Зручне представлення результатів
Курсова робота складається з вступу, трьох частин з підрозділами, висновків, списку використаної літератури та додатків.
Розділ 1 Визначення та опис предметної області
1.1. Опис предметної області
Основне завдання даного курсового проекту - зберігання, обробка та пошук інформації про можливості використання ресурсів Зимових олімпійських ігор.
База даних «Зимові олімпійські ігри» призначена для зберігання, обробки та пошуку інформації, формування результатів про всю актуальну інформацію Зимових олімпійських ігор. Головним конструктором баз даних є адміністратор. Адміністратор здійснює роботу з супроводу баз даних у системі олімпіади. До його основних обов’язків належить забезпечення збереження інформації, коректування БД за завданнями користувачів, визначення ефективності баз даних, консультування користувачів.
Користувач – це особа(спортсмен або тренер), яка користується інформацією, що міститься у базах даних. Зокрема, Користувач автоматизованої системи - особа, яка бере участь у функціонуванні автоматизованої системи або використовує результати її функціонування.
З точки зору інформаційної безпеки, користувачем є тільки людина. Програма ж, що працює за її завданням, є вже суб’єктом. З її допомогою користувач взаємодіє з системою, можливо включеною в мережу, і отримує створюване нею робоче середовище. Користувачем є людина, що використовує систему для вирішення поставлених перед нею завдань. Її називають кінцевим користувачем.
Базою даних «Зимові олімпійські» можуть користуватися спортсмени, тренери, організатори олімпських ігор. У Базі даних зберігається інформація про місце проведення, а саме назва олімпіади, країна, місто проведення.
Предметна область - це матеріальна система або система, що характеризує елементи матеріального світу, інформація про яку зберігається і обробляється. Це частина реального світу, що підлягає вивченню з метою організації управління і, в кінцевому рахунку, автоматизації. Предметна область розглядається як деяка сукупність реальних об’єктів і зав’язків між ними. Кожен об’єкт володіє певним набором властивостей (атрибутів) .
Під час створення даного проекту бази даних «Зимові олімпійські ігри» були визначені наступні цілі як:
• Забезпечити доступний доступ до інформації для всіх учасників олімпійських ігор;
• Проведення безліч олімпіад;
• Можливість вибору спортсмену безліч видів спорту;
• Проведення змагань із різних видів спорту в різні дні на олімпіаді;
• Формування результатів кожного спортсмена із медалями;
• Можливість зберігати контакти та особисту тренерів та спортсменів;
• Можливість змінювати інформацію відносно дня змагання на олімпіаді
Проектування бази даних - це впорядкований процес створення такої моделі предметної області, яка зв’язує дані, що зберігаються в базі з об’єктами предметної області, що описуються цими даними.
Проектування баз даних, як правило, відіграє одну з ключових ролей у більшості проектів. Грамотно спроектована база дозволяє без особливих проблем вносити зміни, змінювати структуру системи.
Використовуються в курсовій роботі такі сутності і їх атрибути:
Інформація про тренера:
Особливо часто ER-діаграми використовується в логічній моделі та з точки зору конкретної технології, яка буде реалізована у фізичній моделі даних. У розробці програмного забезпечення діаграма ER часто є початковим кроком у встановленні вимог до проекту інформаційних систем. Реляційна база даних має еквівалентну реляційну таблицю і, таким чином, виражається за потреби. Сфери застосування: Усунення несправностей у базі даних. Діаграми ER використовуються для аналізу існуючих баз даних для пошуку та усунення проблем у логіці чи розгортанні. Діаграма діаграми повинна показувати, де це відбувається. Бізнес інформаційні системи. Діаграми використовуються для розробки або аналізу реляційних баз даних, що використовуються в бізнес-процесах. Будь-який бізнес-процес, який використовує дані поля, що включає сутності, дії та взаємодії, може отримати вигоду від реляційної бази даних. Він може оптимізувати процеси, спростити інформацію та покращити результати. Реорганізація бізнес-процесів (BPR).
Оскільки так багато досліджень зосереджено на структурованих фактів, ER можуть відігравати ключову роль у створенні корисних баз даних для їх аналізу.
Сутності відображуються у вигляді прямокутників, зв'язки у вигляді ромбів. Якщо сутність бере участь у відносинах, вони пов'язані лінією. Якщо відносини не є обов'язковими, то лінія пунктирна. Атрибути позначаються в вигляді овалів і пов'язані з однією сутністю або зв'язком.
Для проектування ER-діаграми буде читатися так.
• Кожен тренер(Тренер) може тренувати багатьох спортсменів (Спортсмен)
• Спортсмени (Спортсмен) змагається в багатьох змаганнях(Змагання) на Зимових олімпійських іграх.
• Види спорту(Види спорту) поділяються на види змагань (Види змагань).
• Спортсмен (Спортсмен) може виступати в декількох види спорту(Види спорту).
• На кожних олімпійських іграх (Змагання) проводиться безліч змагань(Змагання).
• Багато видів змагань(Види змагань) використовуються на змаганнях(Змагання).